?Delco Relays

              Delco Relays - 4/9/2011 7:29:11 PM              
             Haverford High School, Havertown, PA             

          Varsity Girls 4x400 Meter Relay Finals           
===========================================================
    Team                                         Time   Pts
===========================================================
  1 Starth Haven A                            4:01.30    10
  2 Garnet Valley                             4:03.80     8
  3 O'Hara                                    4:04.90     6
  4 Penn Wood                                 4:05.80     5
  5 Radnor A                                  4:09.10     4
  6 Chester                                   4:10.80     3
  7 Prendi                                    4:12.80     2
  8 Strath Haven B                            4:14.90     1
  9 Marple Newtown                            4:20.60      
 10 Radnor B                                  4:31.00      
 11 Penncrest                                 4:32.00      
 12 Haverford                                 4:40.60      
 13 O'Hara B                                  4:41.90      
 14 Upper Darby B                             4:42.00      
 15 Marple Newtown                            4:49.60      
 16 Academy Park                              5:04.80      
 DQ Upper Darby A                                          
    Upper Darby A                                          

                    Varsity Girls Discus Throw Finals                    
=========================================================================
    Name                      Yr Team                          Mark   Pts
=========================================================================
  1 Anna Mlosky                  O'Hara                       112-6    10
  2 Mercedes Vaughan             Academy Park                 108-5     8
  3 Amanda Hughes                Prendi                        96-1     6
  4 Brooke Bayliss               Springfield A                 91-6     5
  5 Vickey Wilson                Starth Haven A                90-5     4
  6 Meg Ross                     Haverford                     84-1     3
  7 April Fessler                Springfield A                 79-1     2
  8 Alyssa Moat                  Penncrest                     78-3     1
  9 Elisa Deciccio               Garnet Valley                 76-4      
 10 Jess McNeil                  Ridley                        74-6      
 11 Melianie McLaughlin          Ridley                        73-0      
 12 Raven watson                 Prendi                        72-2      
 13 Amiee Tompkins               Interboro                     70-4      
 14 Lauren Palmer                Prendi                        69-6      
 15 Suzanna Talento              Marple Newtown                69-0      
 16 Markita Henry                Academy Park                  68-1      
 17 Nataya Worthington           Haverford                     67-9      
 18 Cydnee Toland-Holmes         Penn Wood                     67-1      
 19 Bridgette Scott              Strath Haven                  65-8      
 20 Cassie Dotts                 Interboro                    64-10      
 21 Step Tullis                  Garnet Valley                61-10      
 22 Katie McDemott               O'Hara                        54-2      
 23 Sue Son                      Marple Newtown                54-2      
 24 Rayhana Ghazza               Upper Darby                   53-2      
 25 Annie Sayee                  Upper Darby                   52-1      
 26 Ashley Childs                Chichester                    51-0      
 27 Amelia Phillips              Notre Dame                    50-4      
 28 Cassie Lyons                 Radnor                        49-6      
 29 DominiQue West               Chichester                    46-8      
 30 Kate Hanrahan                Radnor                       43-11      
 31 Barb Bemer                   Notre Dame                              

                   Varsity Girls Javelin Throw Finals                    
=========================================================================
    Name                      Yr Team                          Mark   Pts
=========================================================================
  1 Amanda Hughes                Prendi                       114-5    10
  2 Amiee Tompkins               Interboro                     99-0     8
  3 Lauren Palmer                Prendi                        95-9     6
  4 Kaitlyn Evans                Penncrest                     95-5     5
  5 Rachel Barr                  Strath Haven                  94-9     4
  6 Melissa Scanzano             Haverford                     92-3     3
  7 Melianie McLaughlin          Ridley                        88-0     2
  8 Natalie O'Toole              Haverford                     83-9     1
  9 Kristy Ennis                 Springfield                   80-5      
 10 Sue Son                      Marple Newtown               78-11      
 11 Suzanna Talento              Marple Newtown                78-2      
 12 Katie McDemott               O'Hara                        76-0      
 13 Kayla Thomas                 Springfield                   75-5      
 14 Cydnee Holmes                Penn Wood                     74-4      
 15 Gabby George                 Strath Haven                  68-9      
 16 Elisa Deciccio               Garnet Valley                 66-3      
 17 Lisa Feddings                Penn Wood                     65-3      
 18 Devin Walker                 Radnor                        65-3      
 19 Missy Furman                 Interboro                     64-9      
 20 Natasha Caravarn             O'Hara                        63-7      
 21 Lauren Palmer                Prendi                        62-0      
 22 Molly Mills                  Penncrest                     61-1      
 23 Kathryn Carol                Notre Dame                    57-7      
 24 Caroline Clancy              Notre Dame                   55-11      
 25 DominiQue West               Chichester                    52-8      
 26 Ashley Childs                Chichester                    47-9      
 27 Parvaneh Larijani            Radnor                        46-9      
 28 Rayhana Ghazza               Upper Darby                   43-1      
 29 MJ Flores                    Upper Darby                   41-6      

                      Varsity Girls Shot Put Finals                      
=========================================================================
    Name                      Yr Team                          Mark   Pts
=========================================================================
  1 Anna McCloskey               O'Hara                        38-3    10
  2 Nataya Worthington           Haverford                  35-9.25     8
  3 Mercedes Vaughan             Academy Park                35-1.5     6
  4 Vickey Wilson                Starth Haven A                32-5     5
  5 Raven watson                 Prendi                        31-5     4
  6 Alyssa Moat                  Penncrest                  30-8.75     3
  7 Shanice Mannings             Ridley                       29-11     2
  8 Amiee Tompkins               Interboro                   28-5.5     1
  9 Suzanna Talento              Marple Newtown             28-4.75      
 10 Malody McLaughlin            Ridley                     28-0.25      
 11 Sharee Halstead              Haverford                  27-11.5      
 12 Cydnee Toland-Holmes         Penn Wood                  26-1.25      
 13 Kelly Mills                  Garnet Valley                 24-8      
 14 Markita Henry                Academy Park                24-5.5      
 15 Devin Walker                 Radnor                      24-0.5      
 16 Sue Son                      Marple Newtown              23-9.5      
 17 Nicole Kuttch                Episcopal Academy          23-8.75      
 18 Step Tullis                  Garnet Valley              23-1.25      
 19 Mary Thompson                Radnor                        23-0      
 20 Natasha Clifford             Strath Haven              22-10.75      
 21 Lauren Palmer                Prendi                      22-0.5      
 22 Javis Green                  Chester                       21-0      
 23 Emily Fecile                 Garnet Valley              20-11.5      
 24 Meghan Hotz                  O'Hara                     20-10.5      
 25 Cassie Dotts                 Interboro                   20-8.5      
 26 Kamri Staples                Chester                    19-7.75      
 27 Lauren Pease                 Notre Dame                 19-2.75      
 28 MJ Flores                    Upper Darby                 19-2.5      
 29 Rayhana Ghazza               Upper Darby                   19-2      
 30 Ashley Childs                Chichester                    18-9      
 31 Cassie Lyons                 Radnor                      18-7.5      
 32 DominiQue West               Chichester                   17-10      
 33 Kayla Coleman                Episcopal Academy           17-9.5      
 34 Laura Haggerty               Notre Dame                  15-8.5      

                    Varsity Girls Triple Jump Finals                     
=========================================================================
    Name                      Yr Team                          Mark   Pts
=========================================================================
  1 Nazirah Jones                Penn Wood                  35-8.75    10
  2 Laurelle Holley              Strath Haven               32-7.25     8
  3 Katie Keyser                 Garnet Valley             31-10.25     6
  4 Jenna Smith                  O'Hara                     31-4.75     5
  5 Tejumade Abeeb               Strath Haven               31-4.25     4
  6 Lauren Son                   Penncrest                    30-11     3
  7 Angira Pickens               Episcopal Academy            30-11     2
  8 Michelle Daly                O'Hara                     30-7.25     1
  9 Dasha Freeman                Ridley                        30-6      
 10 Abriana Height               Academy Park                  30-5      
 11 Jordan Ballew                Penncrest                  30-1.25      
 12 Sarah Hay                    Haverford                     30-0      
 13 Asia Highwater               Episcopal Academy             29-5      
 14 Maggie Anzalone              Haverford                 28-11.25      
 15 Ashley Razzano               Garnet Valley               28-9.5      
 16 Tomi Jones                   O'Hara                     28-8.75      
  F Lauren Wright                Penn Wood                               
    Jackie Daly                  Ridley                                  

                     Varsity Girls Long Jump Finals                      
=========================================================================
    Name                      Yr Team                          Mark   Pts
=========================================================================
  1 Bea Smith                    Garnet Valley                 43-3    10
  2 Abby Worrell                 Ridley                     15-7.25     8
  3 Hannah Gillis                Notre Dame                 15-7.25     6
  4 Nazirah Jones                Penn Wood                  15-6.25     5
  5 Yuwen Michelson              Strath Haven                  15-5     4
  6 Kayla Thomas                 Springfield                15-2.25     3
  7 Rachel Nowoswalt             Penncrest                  14-11.5     2
  8 Jenna Smith                  O'Hara                     14-8.25     1
  9 Rachel Tusar                 Penncrest                     14-8      
 10 Allison Sharkey              O'Hara                      14-7.5      
 11 Jenna Smith                  O'Hara                      14-3.5      
 12 Daisha Newkirk               Academy Park                  14-2      
 13 Steph Toland                 Haverford                 13-11.25      
 14 Lisa Feddings                Penn Wood                  13-10.5      
 15 Shalyssa Savth               Ridley                     13-9.75      
 16 Erin Burke                   Haverford                   13-5.5      
 17 Hannah Barting               Notre Dame                 13-4.75      
 18 Natalie Cheung               Strath Haven                  13-4      
 19 Kristy Ennis                 Springfield                   13-3      
 20 Devin Walker                 Radnor                        13-0      
 21 Step Tullis                  Garnet Valley             12-11.75      
 22 Ava Scidock                  Radnor                     12-5.75      

                     Varsity Girls High Jump Finals                      
=========================================================================
    Name                      Yr Team                          Mark   Pts
=========================================================================
  1 Claudine Andre               Upper Darby                    5-1    10
  2 Rachel Van Metre             Strath Haven                   5-1     8
  3 Jenna Smith                  O'Hara                         5-0     6
  4 Heather Deaver               Garnet Valley                  5-0     5
  5 Sarah Hay                    Haverford                     4-10     4
  6 Crica Anderson               Prendi                        4-10     3
  7 Maya Nelson                  Chester                       4-10     2
  8 Lajee Barnes                 Chester                       4-10     1
  9 Laurelle Halley              Strath Haven                  4-10      
 10 Mercedes Vaughan             Academy Park                  4-10      
 11 Kelly Hillbert               Notre Dame                    4-10      
 12 Kaitlyn Garrity              O'Hara                         4-8      
 13 Kelsey Hoekstra              Marple Newtown                 4-8      
 14 Jenna Smith                  O'Hara                         4-8      
 15 Kristina Link                Radnor                         4-6      
 16 Cherise Carn                 Upper Darby                    4-6      
 17 Bea Smith                    Garnet Valley                  4-6      
 18 Hannah Gillis                Notre Dame                     4-6      
 19  Brodecki                                                   4-4      
 20  Campbell                                                   4-4      
 21 Maya Larson                  Haverford                      4-4      
 22 Karly Feinberg               Marple Newtown                 4-4      
 23 Sarah Moleski                Prendi                         4-2      
    Mary Thompson                Radnor                                  

          Varsity Girls 4x800 Meter Relay Finals           
===========================================================
    Team                                         Time   Pts
===========================================================
  1 Prendi                                               10
  2 O'Hara                                    9:38.20     8
  3 Starth Haven A                            9:40.30     6
  4 Penncrest                                 9:51.40     5
  5 Radnor A                                  9:58.50     4
  6 Garnet Valley                             9:59.00     3
  7 Haverford A                              10:11.90     2
  8 Chester                                  10:30.90     1
  9 Strath Haven B                           10:49.00      
 10 O'Hara B                                 11:09.60      
 11 Haverford B                              11:13.90      
 12 Chichester                               11:20.30      
 13 Notre Dame A                             11:23.10      
 14 Notre Dame B                             12:00.60      
 15 Upper Darby A                            12:03.00      
    Prendi                                                 

          Varsity Girls 4x100 Meter Relay Finals           
===========================================================
    Team                                         Time   Pts
===========================================================
  1 Upper Darby A                               48.60    10
  2 Strath Haven A                              50.30     8
  3 Penncrest A                                 51.30     6
  4 Episcopal Academy A                         51.90     5
  5 Ridley A                                    52.20     4
  6 Academy Park                                53.00     3
  7 Chester A                                   53.00     2
  8 Springfield A                               53.40     1
  9 Notre Dame                                  53.50      
 10 Chichester                                  53.50      
 11 Upper Darby B                               54.00      
 12 Ridley B                                    54.10      
 13 O'Hara                                      54.30      
 14 Interboro                                   54.60      
 15 Haverford                                   54.60      
 16 Penncrest B                                 54.60      
 17 Episcopal Academy B                         55.50      
 18 Marple Newtown A                            56.20      
 19 Interboro B                                 57.90      
 20 Academy Park B                            1:00.00      
 21 Penn Wood                                 1:02.50      
 22 O'Hara B                                  1:05.60      
 23 Chester B                                 1:08.50      

                     Varsity Girls Pole Vault Finals                     
=========================================================================
    Name                      Yr Team                          Mark   Pts
=========================================================================
  1 Kayla Thomas                 Springfield                    9-6    10
  2 Dena Feinberg                Marple Newtown                 9-0     8
  3 Ashley Razzano               Garnet Valley                  9-0     6
  4 Mei Bruist                   Haverford                      8-0     5
  5 Dana Pfeffeyes               O'Hara                         7-6     4
  6 Emmerson Congleton           Radnor                         7-0     3
  7 Laura Slavich                Haverford                      7-0     2
  8 Sarah Mezzonotte             Episcopal Academy              7-0     1
  9 Colleen McNally              Episcopal Academy              7-0      
 10 Kayla Shortla                Garnet Valley                  6-6      
 11 Paige Stark                  Radnor                         6-0      
 12 Riza Lacaconseuto            Springfield                    6-0      
    Karly Feinberg               Marple Newtown                          
    Carla Ardites                O'Hara                                  

          Varsity Girls 4x200 Meter Relay Finals           
===========================================================
    Team                                         Time   Pts
===========================================================
  1 Marple Newtown B                                     10
  2 Upper Darby A                             1:43.30     8
  3 Starth Haven A                            1:47.00     6
  4 Penncrest A                               1:47.60     5
  5 Episcopal Academy A                       1:48.70     4
  6 O'Hara                                    1:49.40     3
  7 Penn Wood                                 1:49.40     2
  8 Prendi                                    1:50.00     1
  9 Upper Darby B                             1:51.30      
 10 Ridley A                                  1:51.40      
 11 Chester                                   1:52.40      
 12 Academy Park                              1:53.00      
 13 Chichester                                1:53.70      
 14 Strath Haven B                            1:54.20      
 15 Interboro                                 1:55.20      
 16 Garnet Valley                             1:55.30      
 17 Episcopal Academy B                       2:00.50      
 18 Ridley B                                  2:01.50      
 19 Haverford                                 2:01.90      
 20 Penncrest B                               2:02.20      
 21 Marple Newtown A                          2:05.80      
 22 Academy Park B                            2:05.80      
 23 O'Hara B                                  2:06.00      
 24 Notre Dame A                              2:07.60      
 25 Notre Dame B                              2:09.40      

        Varsity Girls Distance Medley Relay Finals         
===========================================================
    Team                                         Time   Pts
===========================================================
  1 Haverford A                              12:30.90    10
  2 Notre Dame A                             12:38.20     8
  3 Starth Haven A                           12:50.80     6
  4 O'Hara                                   13:00.50     5
  5 Springfield A                            13:23.30     4
  6 O'Hara B                                 13:52.00     3
  7 Penncrest                                13:58.30     2
  8 Interboro                                14:17.80     1
  9 Upper Darby A                            14:27.00      
 10 Notre Dame B                             14:32.90      
 11 Haverford B                              14:41.10      
 12 Marple Newtown A                         14:58.30      
 13 Prendi                                   15:23.30      
 14 Upper Darby B                            16:27.00      

          Varsity Girls 4x1600 Meter Relay Finals          
===========================================================
    Team                                         Time   Pts
===========================================================
  1 Upper Darby B                                        10
  2 Starth Haven A                           21:06.90     8
  3 Notre Dame A                             21:53.50     6
  4 Haverford A                              22:37.60     5
  5 O'Hara                                   22:47.20     4
  6 Strath Haven B                           23:02.10     3
  7 Prendi                                   23:39.60     2
  8 Notre Dame B                             23:50.00     1
  9 Interboro                                23:59.40      
 10 Agnes Irwin                              24:00.00      
 11 Upper Darby A                            24:26.00      
 12 Radnor A                                 24:27.70      
 13 Marple Newtown                           24:29.30      
 14 O'Hara B                                 24:45.40      
 15 Ridley                                   24:48.70      
 16 Haverford B                              25:17.20      
 17 Prendi B                                 26:15.20      

    Varsity Girls 1600 Meter Sprint Medley Relay Finals    
===========================================================
    Team                                         Time   Pts
===========================================================
  1 Prendi                                               10
  2 Notre Dame A                              4:18.80     8
  3 Springfield A                             4:24.20     6
  4 Episcopal Academy A                       4:31.60     5
  5 Marple Newtown A                          4:31.90     4
  6 O'Hara                                    4:33.40     3
  7 Upper Darby A                             4:36.00     2
  8 Radnor A                                  4:37.00     1
  9 Penncrest                                 4:47.00      
 10 Ridley A                                  4:50.10      
 11 Notre Dame B                              4:54.20      
 12 Haverford                                 4:54.30      
 13 Penn Wood                                 4:58.10      
 14 O'Hara B                                  5:04.60      
 15 Springfield B                             5:06.10      
 16 Radnor B                                  5:08.50      
 17 Ridley B                                  5:22.20      

         Varsity Girls Shuttle Hurdle Relay Finals         
===========================================================
    Team                                         Time   Pts
===========================================================
  1 Starth Haven A                            1:06.30    10
  2 Garnet Valley                             1:08.80     8
  3 Penncrest                                 1:09.70     6
  4 Notre Dame                                1:10.60     5
  5 Marple Newtown                            1:11.60     4
  6 Chichester                                1:12.80     3
  7 Ridley                                    1:14.30     2
  8 Interboro                                 1:16.10     1
  9 O'Hara                                    1:17.70      
 10 Prendi                                    1:19.10      
 11 Academy Park                              1:24.00      

     Varsity Girls Southern Sprint MedleyRelay Finals      
===========================================================
    Team                                         Time   Pts
===========================================================
  1 Garnet Valley                             1:52.60    10
  2 Episcopal Academy A                       1:53.80     8
  3 Starth Haven A                            1:54.50     6
  4 Academy Park                              1:56.10     5
  5 O'Hara                                    1:56.20     4
  6 Episcopal Academy B                       1:57.00     3
  7 Ridley A                                  1:57.50     2
  8 Springfield A                             1:58.10     1
  9 Penncrest                                 1:58.10      
 10 Upper Darby B                             1:59.00      
 11 Prendi B                                  1:59.80      
 12 Chester                                   1:59.90      
 13 Notre Dame A                              2:01.20      
 14 Chichester                                2:03.60      
 15 Haverford                                 2:06.40      
 16 Notre Dame B                              2:07.00      
 17 Radnor A                                  2:09.50      
 18 Ridley B                                  2:10.30      
 19 O'Hara B                                  2:10.30      
 20 Prendi B                                  2:11.00      
 21 Springfield B                             2:13.40      
 22 Radnor B                                  2:17.70      
 DQ Academy Park B                                         
 DQ Penn Wood                                              
    Upper Darby A