Licensed to Freedom Timing - Contractor License  HY-TEK's Meet Manager 5/7/2017
                    Delco Girls 2017 - 5/4/2017 to 5/6/2017                    
                                Upper Darby HS                                 
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================
18 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 8 Best Times
       Delco: ! 11.69  2010        Rayiana Johnson, Chester                    
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Laylor, Tatiyana          11 Penn Wood                12.83Q  5 
  2 Ford, Jewel               12 Msgr Bonner              12.97Q  2 
  3 D'Anjolell, Tina          11 Academy of N             13.06Q  3 
  4 Peyton, Danielle          12 Springfield              13.13Q  4 
  5 Anderson, Kathleen         9 Episcopal Ac             13.25Q  1 
  6 Songonuga, Mayowa         11 Strath Haven             13.03Q  5 
  7 Franklin, Divonne         11 Archbishop C             13.17Q  3 
  8 McPhahey, Kayla            9 Penn Wood                13.54Q  1 
  9 Edwards, Cydney           11 Upper Darby              13.64Q  4 
 10 Samooy, Lowe               9 Penn Wood                13.66Q  2 
 11 Ley, Michelle             10 Upper Darby              13.43q  5 
 12 Berry, Nierra             12 Chichester               13.56q  3 
 13 Holt, Lauren              12 Marple Newto             13.58q  3 
 14 Borbolla, Ale             12 Marple Newto             13.65q  1 
 15 Odeyemi, Kemi              9 Episcopal Ac             13.66q  1 
 16 O'Brien, Liz              10 Garnet Valle             13.67q  3 
 17 Reynolds, Kayla           10 Archbishop C             13.74q  5 
 18 Danaker, Taylor           11 Penncrest                13.75q  5 
 19 Kwaidah, Haweh            10 Sun Valley               13.87   4 
 20 Bennetta, Bridget          9 Cardinal O'H            J13.87   2 
 21 Williams, Tiara           11 Strath Haven             13.89   1 
 22 Webb, Eva                  9 Archbishop C             13.96   2 
 23 Andrews, Nadiya           10 Cardinal O'H             13.98   2 
 24 Smith, Kayley             10 Ridley                   13.99   2 
 25 Shaika, Paige             10 Ridley                   14.04   5 
 25 May, Lauren               10 Haverford To             14.04   5 
 27 Lebrun, Kairstyn          10 Interboro                14.07   4 
 27 Arters, Meghan            11 Garnet Valle             14.07   2 
 29 Knapp, Kelsey             10 Haverford To             14.08   3 
 30 Kim, Maggie               10 Delaware Cou             14.19   1 
 31 Morse, Kaia                9 Springfield              14.23   1 
 32 Zimmerman, Megan          12 Episcopal Ac             14.24   4 
 33 Ferry, Morgan              9 Penncrest                14.32   4 
 34 Wesley, Aniya              9 Chester                  14.61   1 
 35 Howley, Claire            12 Sun Valley               14.87   3 
 36 Flippen, Dashanae         10 Interboro                14.95   2 
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================
12 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 6 Best Times
       Delco: ! 11.69  2010        Rayiana Johnson, Chester                    
    Name                    Year School                   Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals
  1 D'Anjolell, Tina          11 Academy of N             12.47Q  1 
  2 Laylor, Tatiyana          11 Penn Wood                12.62Q  3 
  3 Ford, Jewel               12 Msgr Bonner              12.78Q  2 
  4 Peyton, Danielle          12 Springfield              12.63Q  1 
  5 Songonuga, Mayowa         11 Strath Haven             12.69Q  3 
  6 Ley, Michelle             10 Upper Darby              12.96Q  2 
  7 Franklin, Divonne         11 Archbishop C             12.92q  3 
  8 Berry, Nierra             12 Chichester               13.09q  3 
  9 Samooy, Lowe               9 Penn Wood                13.18q  1 
 10 Edwards, Cydney           11 Upper Darby              13.25q  1 
 11 Odeyemi, Kemi              9 Episcopal Ac             13.29q  1 
 11 Borbolla, Ale             12 Marple Newto             13.29q  2 
 13 McPhahey, Kayla            9 Penn Wood                13.30   2 
 14 O'Brien, Liz              10 Garnet Valle             13.32   1 
 15 Holt, Lauren              12 Marple Newto             13.39   3 
 16 Kwaidah, Haweh            10 Sun Valley               13.46   3 
 17 Reynolds, Kayla           10 Archbishop C             13.48   2 
 
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
       Delco: ! 11.69  2010        Rayiana Johnson, Chester                    
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Peyton, Danielle          12 Springfield              12.39   2  10   
  2 Laylor, Tatiyana          11 Penn Wood                12.52   2   8   
  3 D'Anjolell, Tina          11 Academy of N             12.62   2   6   
  4 Ford, Jewel               12 Msgr Bonner              12.64   2   4   
  5 Songonuga, Mayowa         11 Strath Haven             12.68   2   2   
  6 Ley, Michelle             10 Upper Darby              12.90   2   1   
  7 Franklin, Divonne         11 Archbishop C             12.93   1 
  8 Samooy, Lowe               9 Penn Wood                13.13   1 
  9 Edwards, Cydney           11 Upper Darby              13.18   1 
 10 Borbolla, Ale             12 Marple Newto             13.23   1 
 11 Odeyemi, Kemi              9 Episcopal Ac             13.28   1 
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================
12 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
       Delco: ! 55.14  2013        Caela Williams, Penn Wood                   
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Turner, Terri             12 Penn Wood                57.88Q  5 
  2 Seasholtz, Keara           9 Radnor                   59.08Q  3 
  3 Moore, Elicia             10 Penn Wood                59.79Q  4 
  4 Coleman, Maisha           12 Penn Wood              1:00.88Q  2 
  5 Holt, Lauren              12 Marple Newto           1:00.93Q  1 
  6 Nigro, Lauren             11 Archbishop C           1:00.14Q  3 
  7 Haase, Grace              12 Strath Haven           1:00.99Q  1 
  8 Purfield, Shannon          9 Sun Valley             1:01.59Q  5 
  9 Rotman, Jillian           11 Episcopal Ac           1:02.26Q  4 
 10 McGinnis, Monica          11 Academy of N           1:02.54Q  2 
 11 Malley, Olivia            10 Strath Haven           1:02.13q  5 
 12 Mooney, Catharine         11 Garnet Valle           1:02.17q  1 
 13 Grant, Kayla               9 Chester                1:03.19   4 
 14 Boykin, Jesikah            9 Cardinal O'H           1:03.20   2 
 15 Morris, Camryn            12 Haverford To           1:03.62   1 
 16 Hemple, Lauren            10 Haverford To           1:04.08   4 
 17 Timmons, Dominique        10 Upper Darby            1:04.68   3 
 18 Boyce, Kelly              12 Academy of N           1:04.69   2 
 19 Trotter, Jessica          12 Upper Darby            1:05.11   1 
 20 Romaniello, Taylor        12 Garnet Valle           1:05.33   4 
 21 Zacharias, Gloria         10 Marple Newto           1:05.35   3 
 22 Archer, Keila             11 Chester                1:05.50   2 
 23 MacDonald, Jabraya         9 Ridley                 1:06.01   1 
 24 Moscatelli, Isabella      10 Penncrest              1:07.21   2 
 25 Novotni, Nadine           11 Sun Valley             1:08.78   4 
 25 Dekovitch, Kadi            9 Archbishop C           1:08.78   1 
 27 McLoughlin, Megan         11 Penncrest              1:09.04   3 
 28 Caldwell, Emily           12 Interboro              1:09.15   5 
 29 McKeaney, Avery            9 Delaware Cou           1:10.04   3 
 30 Threadgill, Sarai         11 Academy Park           1:10.58   5 
 31 Crupi, Gia                12 Interboro              1:17.82   1 
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
       Delco: ! 55.14  2013        Caela Williams, Penn Wood                   
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Moore, Elicia             10 Penn Wood                58.83   2  10   
  2 Seasholtz, Keara           9 Radnor                 1:00.46   2   8   
  3 Coleman, Maisha           12 Penn Wood              1:01.21   2   6   
  4 Nigro, Lauren             11 Archbishop C           1:01.51   2   4   
  5 Malley, Olivia            10 Strath Haven           1:01.75   1   2   
  6 Haase, Grace              12 Strath Haven           1:01.85   1   1   
  7 Rotman, Jillian           11 Episcopal Ac           1:01.90   1 
  8 Holt, Lauren              12 Marple Newto           1:02.61   2 
  9 Purfield, Shannon          9 Sun Valley             1:03.02   1 
 10 Mooney, Catharine         11 Garnet Valle           1:04.38   1 
 11 McGinnis, Monica          11 Academy of N           1:04.88   1 
 
Girls 200 Meter Run
===================================================================
12 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
       Delco: ! 24.62  2009        Rayiana Johnson, Chester                    
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Turner, Terri             12 Penn Wood                25.60Q  4 
  2 Laylor, Tatiyana          11 Penn Wood                26.07Q  1 
  3 Ford, Jewel               12 Msgr Bonner              26.37Q  3 
  4 Moore, Elicia             10 Penn Wood                26.42Q  2 
  5 Brown-jones, Michelle     12 Upper Darby              27.03Q  5 
  6 Peyton, Danielle          12 Springfield              26.38Q  4 
  7 Richardson, Anisah        12 Upper Darby              26.57Q  1 
  8 Songonuga, Mayowa         11 Strath Haven             26.75Q  3 
  9 D'Anjolell, Tina          11 Academy of N             27.58Q  2 
 10 Boykin, Jesikah            9 Cardinal O'H             27.65Q  5 
 11 Campanella, Angela        10 Strath Haven             27.46q  4 
 12 Odeyemi, Kemi              9 Episcopal Ac             27.60q  1 
 13 Kwaidah, Haweh            10 Sun Valley               27.98   3 
 14 O'Brien, Liz              10 Garnet Valle             28.15   2 
 15 Zanolli, Corinne          12 Episcopal Ac             28.43   3 
 16 Bennetta, Bridget          9 Cardinal O'H             28.58   1 
 17 Tease, Maura              11 Garnet Valle             28.79   5 
 18 Blair, Brinna             12 Haverford To             28.80   1 
 19 Ferry, Morgan              9 Penncrest                28.81   4 
 20 Zimmerman, Megan          12 Episcopal Ac             28.85   2 
 21 Sierdzinski, Emma         11 Sun Valley               28.96   3 
 22 Butler, Rylie             10 Ridley                   29.01   2 
 23 Deross, Annika            12 Radnor                   29.02   5 
 24 Sorey, Iyania              9 Chichester               29.11   4 
 25 Woodlin, Amira            10 Archbishop C             29.38   2 
 26 Harmon, Alexis            11 Penncrest                29.50   1 
 27 Lebrun, Kairstyn          10 Interboro                29.60   4 
 28 Nembhard, Jada            10 Archbishop C             29.90   5 
 29 Edwards, Zenobia           9 Chichester               30.06   3 
 30 Ojo, Oluwaseum            10 Ridley                   30.13   5 
 31 Flippen, Dashanae         10 Interboro                31.80   1 
 
Girls 200 Meter Run
==========================================================================
       Delco: ! 24.62  2009        Rayiana Johnson, Chester                    
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Brown-jones, Michelle     12 Upper Darby              25.70   2  10   
  2 Laylor, Tatiyana          11 Penn Wood                25.99   2   8   
  3 Moore, Elicia             10 Penn Wood                26.07   2   6   
  4 Peyton, Danielle          12 Springfield              26.26   2   4   
  5 Richardson, Anisah        12 Upper Darby              26.63   1   2   
  6 D'Anjolell, Tina          11 Academy of N             26.67   1   1   
  7 Songonuga, Mayowa         11 Strath Haven             26.96   1 
  8 Ford, Jewel               12 Msgr Bonner              27.07   2 
  9 Boykin, Jesikah            9 Cardinal O'H             27.18   1 
 10 Campanella, Angela        10 Strath Haven             27.63   1 
 
Girls 800 Meter Run
===================================================================
12 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times
       Delco: ! 2:10.66  2016        Mikayla Schneider, Notre Dame             
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Carroll, Kyra             11 Penn Wood              2:18.32Q  1 
  2 Mancini, Christine        10 Cardinal O'H           2:24.58Q  3 
  3 Arizin, Olivia            12 Cardinal O'H           2:25.65Q  2 
  4 Schneider, Jessica        10 Academy of N           2:22.83Q  1 
  5 Linton, Maggie            12 Delaware Cou           2:24.73Q  3 
  6 Forbes, Maddie            12 Strath Haven           2:28.16Q  2 
  7 Mitchell, Meghan           9 Academy of N           2:23.91Q  1 
  8 Higgins, Tara             11 Penncrest              2:25.18Q  3 
  9 Holt, Donna                9 Marple Newto           2:28.59Q  2 
 10 Erley, Anastasia           9 Garnet Valle           2:24.69q  1 
 11 Rosin, Ellie              11 Radnor                 2:28.55q  3 
 12 Eudaly, Elizabeth          9 Delaware Cou           2:28.76q  1 
 13 Kent, Erica               10 Garnet Valle           2:29.01   2 
 14 Jones, Alaysha             9 Upper Darby            2:32.45   3 
 15 Billigneir, Erin           9 Sun Valley             2:32.57   3 
 16 Katcavage, Connie          9 Haverford To           2:33.86   2 
 17 Manion, Aileen            12 Radnor                 2:34.24   3 
 18 Buchanan, Maeve           11 Archbishop C           2:34.72   1 
 19 Watson, Stephanie          9 Strath Haven           2:35.21   2 
 20 McAnally, Ava              9 Haverford To           2:36.76   3 
 21 Goldberg, Paige            9 Penncrest              2:42.08   1 
 22 Calastri, Isabella        10 Episcopal Ac           2:44.18   3 
 23 Bowers, Christina         10 Chichester             2:46.73   1 
 24 Maiale, Gioia             12 Sun Valley             2:50.80   1 
 25 Pedagna, Jordan            9 Marple Newto           2:51.45   2 
 26 Kusner, Samantha           9 Ridley                 2:52.19   1 
 27 Borgesi, Chloe            11 Springfield            2:56.88   3 
 28 Luong, Eden               12 Interboro              2:58.26   2 
 29 Carpenter, Elizabeth       9 Archbishop C           2:59.52   3 
 30 Corrales, Hope             9 Chichester             3:00.21   3 
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
       Delco: ! 2:10.66  2016        Mikayla Schneider, Notre Dame             
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Arizin, Olivia            12 Cardinal O'H           2:12.28   10   
  2 Mancini, Christine        10 Cardinal O'H           2:14.88    8   
  3 Carroll, Kyra             11 Penn Wood              2:15.64    6   
  4 Forbes, Maddie            12 Strath Haven           2:15.73    4   
  5 Higgins, Tara             11 Penncrest              2:15.74    2   
  6 Linton, Maggie            12 Delaware Cou           2:17.01    1   
  7 Eudaly, Elizabeth          9 Delaware Cou           2:25.38  
  8 Mitchell, Meghan           9 Academy of N           2:25.76  
  9 Erley, Anastasia           9 Garnet Valle           2:25.88  
 10 Schneider, Jessica        10 Academy of N           2:28.27  
 11 Rosin, Ellie              11 Radnor                 2:28.98  
 12 Holt, Donna                9 Marple Newto           2:29.95  
 
Girls 1600 Meter Run
===================================================================
12 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times
       Delco: ! 4:57.13  2012        Hannah Grossman, Strath Haven             
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Mancini, Eleanor          11 Cardinal O'H           5:21.90Q  1 
  2 Forbes, Grace             10 Strath Haven           5:22.91Q  2 
  3 Civitella, Barbara         9 Radnor                 5:24.82Q  3 
  4 Doyle, Kayleigh            9 Country Day            5:22.15Q  1 
  5 Mancini, Elizabeth        11 Cardinal O'H           5:23.44Q  2 
  6 Schneider, Jessica        10 Academy of N           5:28.68Q  3 
  7 Ditrolio, Caroline        11 Radnor                 5:24.11Q  2 
  8 Seifried, Emma            11 Country Day            5:28.56Q  1 
  9 Hederick, Lucy             9 Radnor                 5:33.73Q  3 
 10 Townend, Amy               9 Garnet Valle           5:31.52q  2 
 11 Ogunde, Maurissa          12 Strath Haven           5:36.51q  3 
 12 Rastatter, Jenna          11 Msgr Bonner            5:37.18q  3 
 13 deSimone, Mary            10 Archbishop C           5:39.20   2 
 14 Gold, Sadie               11 Haverford To           5:44.13   1 
 15 Nou, Artricia             12 Sun Valley             5:49.06   1 
 16 Robinson, Amalia          12 Ridley                 5:50.45   1 
 17 Derleth, Molly            10 Ridley                 5:52.29   3 
 18 Novotni, Natalie          12 Sun Valley             5:53.78   1 
 19 Golato, Gianna             9 Penncrest              5:57.68   3 
 20 Stribrny, Sydney          12 Academy of N           5:57.83   3 
 21 Ballas, Stevie            10 Garnet Valle           5:58.36   2 
 22 Derbyshire, Sarah         11 Haverford To           6:00.97   2 
 23 Juliano, Brianna          11 Springfield            6:01.35   2 
 24 McCusker, Abigail          9 Penncrest              6:12.54   2 
 25 Miller, Jess              11 Springfield            6:16.28   3 
 26 Barrett, Jillian           9 Interboro              6:30.74   2 
 27 O'Dea, Bridgid            12 Msgr Bonner            6:33.36   3 
 28 Moody, Rhyan               9 Episcopal Ac           6:44.17   1 
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
       Delco: ! 4:57.13  2012        Hannah Grossman, Strath Haven             
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Forbes, Grace             10 Strath Haven           5:01.23   10   
  2 Mancini, Elizabeth        11 Cardinal O'H           5:06.08    8   
  3 Schneider, Jessica        10 Academy of N           5:16.37    6   
  4 Mancini, Eleanor          11 Cardinal O'H           5:17.49    4   
  5 Seifried, Emma            11 Country Day            5:22.54    2   
  6 Ditrolio, Caroline        11 Radnor                 5:24.86    1   
  7 Doyle, Kayleigh            9 Country Day            5:29.75  
  8 Ogunde, Maurissa          12 Strath Haven           5:31.03  
  9 deSimone, Mary            10 Archbishop C           5:39.69  
 10 Townend, Amy               9 Garnet Valle           5:43.06  
 11 Rastatter, Jenna          11 Msgr Bonner            5:44.52  
 12 Gold, Sadie               11 Haverford To           5:59.25  
 
Girls 3200 Meter Run
==========================================================================
       Delco: ! 10:49.67  2011        Maria Seykora, Notre Dame                
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hellman, Julia            12 Garnet Valle          11:30.57   2  10   
  2 Cardi, Isabel             12 Strath Haven          11:37.94   2   8   
  3 Jorgensen, Caitlin        10 Episcopal Ac          11:39.75   2   6   
  4 Loiselle, Abby            10 Strath Haven          11:48.58   2   4   
  5 Barkdoll, Taylor          11 Strath Haven          11:53.99   2   2   
  6 Joseph, Dootleen          12 Upper Darby           12:09.31   2   1   
  7 Egan, Liz                  9 Penncrest             12:16.16   2 
  8 Hayes, Sara               12 Cardinal O'H          12:19.33   1 
  9 Scheivert, Lindsey        11 Haverford To          12:28.43   2 
 10 Gibbons, Tess             12 Archbishop C          12:37.24   2 
 11 Feliziani, Arianna        12 Episcopal Ac          12:37.32   2 
 12 Ottaviano, Paige          12 Haverford To          12:53.76   1 
 13 Robinson, Amalia          12 Ridley                12:58.91   1 
 14 Scandle, Jackie           11 Ridley                14:29.79   1 
 15 Cressler, Josie           10 Penncrest             14:57.83   1 
 16 Lynch, Lizzie              9 Springfield           16:26.68   1 
 
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
18 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 8 Best Times
       Delco: ! 14.44  1991        Dawn Burrell, Penn Wood                     
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Pitt, Janae               12 Penn Wood                15.34Q  5 
  2 Robinson, Victoria        12 Upper Darby              16.15Q  1 
  3 Hubbell, Dana             10 Strath Haven             16.31Q  2 
  4 Kent, Rachel              12 Strath Haven             16.46Q  4 
  5 Johnson, Alaina           12 Msgr Bonner              17.06Q  3 
  6 Ciampi, Alessandra        11 Academy of N             16.22Q  1 
  7 Thorp, Katlyn             12 Ridley                   16.69Q  4 
  8 Qi, Helen                 12 Strath Haven             17.12Q  2 
  9 Corrales, Angelica        12 Chichester               17.19Q  3 
 10 Hollenbach, Tori          12 Ridley                   17.72Q  5 
 11 Konde, Fanta              11 Penn Wood                17.09q  1 
 12 Miller, Sam               12 Penncrest                17.49q  4 
 13 Lowber, Alexis            12 Episcopal Ac             17.84q  2 
 14 Simbiri, Abigail          11 Delaware Cou             17.89q  3 
 15 Gray, Caleigh             11 Haverford To             18.08q  5 
 16 Kaminski, Chenai           9 Garnet Valle             18.12q  4 
 17 Zimmerman, Eliza          12 Penncrest                18.30q  1 
 18 Smith, Denique            10 Upper Darby              18.37q  5 
 19 Lowber, Ashley            12 Episcopal Ac             18.72   2 
 20 Kondo, Erika              10 Garnet Valle             18.74   5 
 21 Kline, Erin                9 Haverford To             20.61   4 
 22 Urban, Steph              10 Interboro                21.12   1 
 23 Salee, Catherine           9 Academy Park             21.23   2 
 24 Hennessey, Julia          10 Springfield              21.24   2 
 25 Gloninger, Julia          12 Marple Newto             22.01   3 
 26 Flippen, Dashanae         10 Interboro                22.24   1 
 
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
12 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 6 Best Times
       Delco: ! 14.44  1991        Dawn Burrell, Penn Wood                     
    Name                    Year School                   Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals
  1 Pitt, Janae               12 Penn Wood                14.91Q  3 
  2 Kent, Rachel              12 Strath Haven             15.86Q  1 
  3 Johnson, Alaina           12 Msgr Bonner              17.00Q  2 
  4 Thorp, Katlyn             12 Ridley                   16.15Q  3 
  5 Hubbell, Dana             10 Strath Haven             16.19Q  1 
  6 Konde, Fanta              11 Penn Wood                17.09Q  2 
  7 Corrales, Angelica        12 Chichester               16.26q  1 
  8 Lowber, Alexis            12 Episcopal Ac             16.56q  3 
  9 Qi, Helen                 12 Strath Haven             17.12q  2 
 10 Hollenbach, Tori          12 Ridley                   17.46q  1 
 11 Kaminski, Chenai           9 Garnet Valle             17.66q  1 
 12 Simbiri, Abigail          11 Delaware Cou             17.83q  3 
 13 Smith, Denique            10 Upper Darby              17.93   1 
 14 Lowber, Ashley            12 Episcopal Ac             18.00   2 
 15 Gray, Caleigh             11 Haverford To             18.10   2 
 16 Kondo, Erika              10 Garnet Valle             18.18   3 
 17 Ciampi, Alessandra        11 Academy of N             18.30   3 
 -- Robinson, Victoria        12 Upper Darby                 DQ   2 
 
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
       Delco: ! 14.44  1991        Dawn Burrell, Penn Wood                     
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Pitt, Janae               12 Penn Wood                14.71   2  10   
  2 Kent, Rachel              12 Strath Haven             15.52   2   8   
  3 Hubbell, Dana             10 Strath Haven             15.72   2   6   
  4 Thorp, Katlyn             12 Ridley                   16.00   2   4   
  5 Konde, Fanta              11 Penn Wood                16.23   2   2   
  6 Qi, Helen                 12 Strath Haven             16.48   1   1   
  7 Lowber, Alexis            12 Episcopal Ac             16.60   1 
  8 Hollenbach, Tori          12 Ridley                   17.58   1 
  9 Simbiri, Abigail          11 Delaware Cou             17.75   1 
 10 Kaminski, Chenai           9 Garnet Valle             17.82   1 
 
Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================
12 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
       Delco: ! 43.24  2008        Alix Williams, Strath Haven                 
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Pitt, Janae               12 Penn Wood                44.90Q  4 
  2 Berry, Nierra             12 Chichester               46.41Q  2 
  3 Robinson, Victoria        12 Upper Darby              48.07Q  3 
  4 Bailey, Tess              10 Strath Haven             48.09Q  1 
  5 Johnson, Alaina           12 Msgr Bonner              46.80Q  2 
  6 Konde, Fanta              11 Penn Wood                47.60Q  4 
  7 Smith, Keeasia            12 Chester                  48.82Q  3 
  8 Francis, Autumn           12 Haverford To             50.46Q  1 
  9 Corrales, Angelica        12 Chichester               49.49q  3 
 10 Miller, Sam               12 Penncrest                50.48q  2 
 11 Thorp, Katlyn             12 Ridley                   50.57q  1 
 12 Purfield, Casey           11 Sun Valley               50.98q  1 
 13 Devenney, Katie           12 Ridley                   51.68   4 
 14 Tease, Maura              11 Garnet Valle             51.93   2 
 15 Smith, Denique            10 Upper Darby              53.01   3 
 16 Graham, Hope               9 Strath Haven             53.77   4 
 17 Zimmerman, Eliza          12 Penncrest                54.85   4 
 18 Lynch, Maddie             11 Academy of N             54.98   3 
 19 Kline, Erin                9 Haverford To             56.29   2 
 20 Hennessey, Julia          10 Springfield              56.38   1 
 21 Gloninger, Julia          12 Marple Newto             56.74   1 
 22 Floyd, Sydni               9 Msgr Bonner              58.17   2 
 23 Urban, Steph              10 Interboro                58.92   4 
 24 Salee, Catherine           9 Academy Park           1:01.73   3 
 
Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
       Delco: ! 43.24  2008        Alix Williams, Strath Haven                 
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Pitt, Janae               12 Penn Wood                44.79   2  10   
  2 Johnson, Alaina           12 Msgr Bonner              46.22   2   8   
  3 Berry, Nierra             12 Chichester               46.92   2   6   
  4 Robinson, Victoria        12 Upper Darby              47.55   2   4   
  5 Konde, Fanta              11 Penn Wood                48.67   2   2   
  6 Smith, Keeasia            12 Chester                  48.73   1   1   
  7 Bailey, Tess              10 Strath Haven             49.01   2 
  8 Tease, Maura              11 Garnet Valle             49.66   1 
  9 Purfield, Casey           11 Sun Valley               50.91   1 
 10 Devenney, Katie           12 Ridley                   52.93   1 
 11 Corrales, Angelica        12 Chichester               55.44   1 
 -- Thorp, Katlyn             12 Ridley                     DNF   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================
12 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times
       Delco: ! 47.54  2003        , Upper Darby                               
                       McGarrell, Lewis, Brown, Bridgeford               
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Upper Darby  'A'                                      49.47Q  3 
  2 Academy of Notre Dame  'A'                            49.52Q  2 
  3 Strath Haven  'A'                                     51.13Q  1 
  4 Ridley  'A'                                           51.20Q  2 
  5 Garnet Valley  'A'                                    51.32Q  3 
  6 Episcopal Academy  'A'                                52.39Q  1 
  7 Penn Wood  'A'                                        51.77Q  3 
  8 Chichester  'A'                                       52.21Q  2 
  9 Penncrest  'A'                                        52.68Q  1 
 10 Archbishop Carroll  'A'                               53.25q  2 
 11 Springfield (Delco)  'A'                              53.88q  3 
 12 Chester  'A'                                          54.17q  1 
 13 Delaware County Christian Scho  'A'                   54.21   1 
 14 Interboro  'A'                                        55.78   2 
 15 Msgr Bonner & Abp Prendergast  'A'                    56.46   1 
 16 Sun Valley  'A'                                       59.87   3 
 -- Haverford Township HS  'A'                               DQ   3 
 
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
       Delco: ! 47.54  2003        , Upper Darby                               
                       McGarrell, Lewis, Brown, Bridgeford               
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Upper Darby  'A'                                      49.56   2  10   
  2 Academy of Notre Dame  'A'                            49.84   2   8   
  3 Penn Wood  'A'                                        50.30   1   6   
  4 Strath Haven  'A'                                     50.97   2   4   
  5 Garnet Valley  'A'                                    50.98   2   2   
  6 Ridley  'A'                                           51.27   2   1   
  7 Springfield (Delco)  'A'                              52.20   1 
  8 Archbishop Carroll  'A'                               52.36   1 
  9 Episcopal Academy  'A'                                52.42   2 
 10 Chichester  'A'                                       52.50   1 
 11 Delaware County Christian Scho  'A'                   54.00   1 
 12 Chester  'A'                                          54.13   1 
 
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
12 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times
       Delco: ! 3:53.62  2012        , Penn Wood                               
                         Jones, Wilson, Holmes, Williams                   
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Penn Wood  'A'                                      4:04.00Q  3 
  2 Upper Darby  'A'                                    4:04.90Q  1 
  3 Penncrest  'A'                                      4:05.78Q  2 
  4 Strath Haven  'A'                                   4:08.40Q  2 
  5 Garnet Valley  'A'                                  4:12.62Q  3 
  6 Academy of Notre Dame  'A'                          4:16.55Q  1 
  7 Radnor  'A'                                         4:12.31Q  2 
  8 Marple Newtown  'A'                                 4:18.13Q  3 
  9 Sun Valley  'A'                                     4:21.20Q  1 
 10 Haverford Township HS  'A'                          4:16.51q  2 
 11 Episcopal Academy  'A'                              4:17.01q  2 
 12 Ridley  'A'                                         4:22.84q  3 
 13 Delaware County Christian Scho  'A'                 4:28.76   1 
 14 Archbishop Carroll  'A'                             4:31.58   1 
 15 Chester  'A'                                        4:35.41   2 
 16 Cardinal O'Hara  'A'                                4:54.24   1 
 17 Chichester  'A'                                     5:03.26   3 
 
Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
       Delco: ! 3:53.62  2012        , Penn Wood                               
                         Jones, Wilson, Holmes, Williams                   
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Penn Wood  'A'                                      3:56.60   2  10   
  2 Upper Darby  'A'                                    3:56.63   2   8   
  3 Strath Haven  'A'                                   4:03.99   2   6   
  4 Penncrest  'A'                                      4:08.08   2   4   
  5 Academy of Notre Dame  'A'                          4:14.79   2   2   
  6 Haverford Township HS  'A'                          4:16.29   1   1   
  7 Garnet Valley  'A'                                  4:19.67   2 
  8 Sun Valley  'A'                                     4:21.93   1 
  9 Marple Newtown  'A'                                 4:25.25   1 
 -- Ridley  'A'                                              DQ   1 
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
       Delco: ! 9:23.74  2002        , Haverford                               
                         Boyle, Giannascoli, A. York, F. York              
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Penn Wood  'A'                                      9:34.50   10   
  2 Strath Haven  'A'                                   9:39.55    8   
  3 Ridley  'A'                                         9:42.82    6   
  4 Upper Darby  'A'                                    9:44.24    4   
  5 Garnet Valley  'A'                                  9:46.45    2   
  6 Episcopal Academy  'A'                              9:48.75    1   
  7 Penncrest  'A'                                      9:56.87  
  8 Archbishop Carroll  'A'                            10:14.78  
  9 Cardinal O'Hara  'A'                               10:17.12  
 10 Msgr Bonner & Abp Prendergast  'A'                 10:35.75  
 11 Haverford Township HS  'A'                         10:40.35  
 12 Academy of Notre Dame  'A'                         10:49.03  
 13 Chichester  'A'                                    11:25.52  
 14 Interboro  'A'                                     13:09.24  
 
Girls High Jump
=======================================================================
       Delco: ! 5-05.50  1979        Marcia Martin, Radnor                     
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Santoro, Maddie           12 Haverford To           5-03.00   10   
  2 Eburuoh, Schola           12 Cardinal O'H           5-02.00    8   
  3 Ha, Isabella              10 Garnet Valle           5-00.00    6   
  4 Nowoswiat, Madelyn        12 Penncrest              4-10.00    4   
  5 Else, Devon               12 Penncrest              4-08.00    2   
  6 Yanes, Shekinah           10 Delaware Cou          J4-08.00    0.50
  6 Hubbell, Dana             10 Strath Haven          J4-08.00    0.50
  8 Frailin, Gasmine           9 Upper Darby            4-06.00  
  8 Boyce, Olivia              9 Haverford To           4-06.00  
  8 Borgstrom, Emma           12 Strath Haven           4-06.00  
  8 King, Trinity              9 Sun Valley             4-06.00  
  8 Cranston, Rose            10 Delaware Cou           4-06.00  
  8 Bonfini, Rachel            9 Cardinal O'H           4-06.00  
  8 Crothers, Alyson          10 Garnet Valle           4-06.00  
  8 DiRita, Julia              9 Archbishop C           4-06.00  
 16 Cadden, Julianne           9 Sun Valley             4-04.00  
 16 Lee, Breanna              10 Penn Wood              4-04.00  
 16 Gibson, Jade              11 Upper Darby            4-04.00  
 19 Southcott, Lillian        12 Marple Newto           4-02.00  
 20 Daoud, Sarah               9 Academy of N           4-00.00  
 20 Sorey, Iyania              9 Chichester             4-00.00  
 20 McIntyre, Colleen         12 Marple Newto           4-00.00  
 -- Riegler, Brit             10 Haverford To                NH  
 -- Meyers, Erin               9 Interboro                   NH  
 -- Ryan, Dallas              11 Episcopal Ac                NH  
 -- Lynch, Kristen            12 Ridley                      NH  
 -- Shaika, Paige             10 Ridley                      NH  
 -- Johnson, Simone            9 Penn Wood                   NH  
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
       Delco: ! 10-06  2008        Brooke McDonald, Upper Darby                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 VanDuyne, Claire          12 Strath Haven           9-06.00   10   
  2 Gray, Caleigh             11 Haverford To           8-00.00    7   
  2 Snyder, Madison           12 Strath Haven           8-00.00    7   
  4 Rongione, Mab             10 Radnor                J8-00.00    4   
  5 Hehn, Alexandra           10 Strath Haven          J8-00.00    2   
  6 Oropollo, Hannah          11 Msgr Bonner            7-06.00    0.50
  6 Lowber, Ashley            12 Episcopal Ac           7-06.00    0.50
  8 Shaika, Paige             10 Ridley                J7-06.00  
  9 Coale, Jocelyn            11 Garnet Valle           7-00.00  
  9 Hazel, Maya               10 Springfield            7-00.00  
  9 Gilligan, Erin            12 Penncrest              7-00.00  
 -- Bushner, Mary             11 Archbishop C                NH  
 -- Howley, Emma              12 Episcopal Ac                NH  
 -- Bunten, Kristen           11 Academy of N                NH  
 -- Lowber, Alexis            12 Episcopal Ac                NH  
 -- Noce, Nicole              12 Springfield                 NH  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
       Delco: ! 18-07.75  2014        Claudine Andre, Upper Darby              
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown-jones, Michelle     12 Upper Darby           17-09.00   10   
  2 Eburuoh, Schola           12 Cardinal O'H          17-03.50    8   
  3 Riegler, Brit             10 Haverford To          16-08.75    6   
  4 Lynch, Meghan             10 Ridley                16-07.00    4   
  5 Peyton, Danielle          12 Springfield           16-01.75    2   
  6 Henry, Sugar              12 Upper Darby           16-00.00    1   
  7 Zanolli, Corinne          12 Episcopal Ac          15-08.00  
  8 Daniels, Jackie           12 Garnet Valle          15-05.25  
  8 Kwaidah, Haweh            10 Sun Valley            15-05.25  
 10 O'Brien, Liz              10 Garnet Valle          15-02.50  
 11 Butler, Rylie             10 Ridley                15-00.00  
 12 Nonemaker, Isabel         12 Strath Haven          14-09.00  
 13 Moyer, Erin               11 Strath Haven          14-05.75  
 14 Sheridan, Keighly          9 Sun Valley            14-05.50  
 15 Hairston, Ciara           10 Upper Darby           14-05.00  
 16 Enders, Tracy             11 Interboro             14-04.50  
 17 McIntyre, Colleen         12 Marple Newto          14-02.00  
 17 Gray, Caleigh             11 Haverford To          14-02.00  
 19 Ferry, Morgan              9 Penncrest             14-00.50  
 20 Seck, Fatu                11 Penn Wood             13-11.75  
 21 Andrews, Nadiya           10 Cardinal O'H          13-08.75  
 22 Fizzano, Caroline         12 Episcopal Ac          13-03.50  
 23 Bradley, Charlotte        11 Academy of N          13-03.25  
 24 Lebourgeois, Lucie        11 Penncrest             13-03.00  
 25 Southcott, Lillian        12 Marple Newto          13-02.25  
 26 Sorey, Iyania              9 Chichester            12-10.75  
 27 Mitchell, Deirdre         11 Archbishop C          12-08.25  
 28 Webb, Eva                  9 Archbishop C          12-06.75  
 29 McGinnis, Monica          11 Academy of N          11-10.00  
 30 Luong, Eden               12 Interboro             11-07.00  
 31 Lee, Breanna              10 Penn Wood             10-10.75  
 -- Oropollo, Hannah          11 Msgr Bonner               FOUL  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
       Delco: ! 38-08.50  2001        Farren Benson, Chester                   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Eburuoh, Schola           12 Cardinal O'H          36-05.50   10   
  2 Henry, Sugar              12 Upper Darby           35-05.00    8   
  3 Lynch, Meghan             10 Ridley                35-00.75    6   
  4 Riegler, Brit             10 Haverford To          33-05.25    4   
  5 Konde, Fanta              11 Penn Wood             32-10.75    2   
  6 Ciampitti, Jessica        12 Penncrest             32-04.25    1   
  7 Berry, Nierra             12 Chichester            32-02.50  
  8 Qi, Helen                 12 Strath Haven          31-08.00  
  9 Else, Devon               12 Penncrest             31-05.50  
 10 Barnes, Siani              9 Upper Darby           31-03.25  
 11 Seck, Fatu                11 Penn Wood             30-07.75  
 12 Purfield, Shannon          9 Sun Valley            30-07.25  
 13 Graham, Tishun            12 Upper Darby           30-04.00  
 14 Derleth, Maddie           12 Ridley                29-11.50  
 15 Bommentre, Bridie         10 Episcopal Ac          29-10.00  
 15 Sheridan, Keighly          9 Sun Valley            29-10.00  
 17 Daniels, Jackie           12 Garnet Valle          29-09.50  
 18 Raimo, Nicole             11 Strath Haven          29-07.00  
 19 Guilfoil, Arden           10 Haverford To          29-00.00  
 20 Fayzullayeza, Aziza       10 Radnor                28-10.00  
 21 McGinnis, Monica          11 Academy of N          28-08.50  
 22 Haye, Sydney              10 Archbishop C          28-06.25  
 23 Cranston, Rose            10 Delaware Cou          28-02.00  
 24 Archer, Keila             11 Chester               27-10.50  
 25 Fizzano, Caroline         12 Episcopal Ac          27-04.50  
 26 Yanes, Shekinah           10 Delaware Cou          27-03.50  
 27 Russell, Rayanna           9 Msgr Bonner           26-08.00  
 28 Enders, Tracy             11 Interboro             26-07.25  
 29 Van Kula, Lucy            11 Academy of N          26-03.00  
 -- Wilson, Nadia             10 Radnor                    FOUL  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
       Delco: ! 47-10  2008        Karen Shump, Penncrest                      
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Katcavage, Cecilia        11 Haverford To          38-02.75   10   
  2 Hamlin, Izzy              12 Ridley                35-00.00    8   
  3 Blalock, Symphonie        12 Springfield           34-09.25    6   
  4 Brown, Jordan             10 Strath Haven          34-06.25    4   
  5 Laforest, Lorielle        11 Cardinal O'H          34-04.50    2   
  6 Kent, Rachel              12 Strath Haven          34-00.50    1   
  7 Riley, Olivia              9 Cardinal O'H          33-10.00  
  8 Bierling, Hannah          10 Msgr Bonner           31-01.00  
  9 Powell, Jasmine            9 Msgr Bonner           28-09.50  
 10 Thorpe, Kayla             10 Upper Darby           28-04.00  
 11 Zuppo, Nicole             10 Garnet Valle          27-10.50  
 11 Elam, Kianna              11 Penn Wood             27-10.50  
 13 Mitchell, Autumn          11 Upper Darby           27-01.00  
 14 Tancemore, Sasha          12 Episcopal Ac          27-00.00  
 14 Sulpizio, Emma             9 Springfield           27-00.00  
 16 Celano, Kara              12 Academy of N          26-10.50  
 17 Ogbo, Rhoda               11 Ridley                26-09.00  
 18 Smith, Olivia             12 Delaware Cou          26-07.00  
 19 Leinhauser, Erika         11 Marple Newto          26-06.50  
 20 Edwards, Zakirah           9 Chichester            26-03.50  
 21 Yezuita, Madison          11 Interboro             26-03.00  
 22 Hodges, India             11 Penn Wood             25-07.50  
 22 Bowes, Julia              10 Garnet Valle          25-07.50  
 24 Pannah, Desiree           12 Chichester            24-08.50  
 25 Metzger, Zoe              10 Radnor                23-08.00  
 26 Zerr, Emmily              12 Penncrest             23-05.50  
 27 Sullenberger, Gabriella    9 Sun Valley            23-04.50  
 28 Sponholtz, Emma            9 Archbishop C          22-03.00  
 29 Child, April              12 Radnor                21-04.00  
 30 Johns, Janae              10 Delaware Cou          21-03.50  
 31 Vannicolo, Vic            12 Marple Newto          20-04.50  
 32 Hedley, Sarah             12 Penncrest             19-10.00  
 33 Gary, Shanelle            10 Archbishop C          19-04.50  
 34 Collington, Bailey         9 Interboro             18-03.50  
 35 Derrickson, Darrion       11 Sun Valley            16-05.50  
 
Girls Discus Throw
=======================================================================
       Delco: ! 150-01  2008        Karen Shump, Penncrest                     
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hamlin, Izzy              12 Ridley                  103-10   10   
  2 Kent, Rachel              12 Strath Haven            100-02    8   
  3 Laforest, Lorielle        11 Cardinal O'H             92-01    6   
  4 Thomas, Olivia            10 Upper Darby              88-00    4   
  5 Blalock, Symphonie        12 Springfield              83-06    2   
  6 Lott, Dagny               10 Strath Haven             83-03    1   
  7 Bierling, Hannah          10 Msgr Bonner              81-07  
  8 Thorpe, Kayla             10 Upper Darby              80-04  
  9 Metzger, Zoe              10 Radnor                   78-04  
 10 Munyan, Katie             11 Episcopal Ac             78-00  
 11 Bradley, Kamilah           9 Chichester               75-06  
 11 Bradley, Rowan            11 Radnor                   75-06  
 13 Winpea, Wachie            12 Academy Park             75-01  
 14 Dervishian, Sonya         11 Marple Newto             63-10  
 15 Johns, Janae              10 Delaware Cou             61-11  
 16 Vannicolo, Vic            12 Marple Newto             61-08  
 17 Hoffman, Cassidy          10 Penncrest                57-00  
 18 Yezuita, Madison          11 Interboro                53-02  
 19 Nathan, Victoria           9 Chichester               48-07  
 20 Collington, Bailey         9 Interboro                38-03  
 -- Sulpizio, Emma             9 Springfield               FOUL  
 
Girls Javelin Throw
=======================================================================
       Delco: ! 128-07  2016        Carly Peters, Carroll                      
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Katcavage, Cecilia        11 Haverford To            121-06   10   
  2 Blum, Casey               12 Strath Haven            117-00    8   
  3 Higgins, Tara             11 Penncrest               111-00    6   
  4 Beebe, Riley              10 Garnet Valle            106-04    4   
  5 Francis, Autumn           12 Haverford To            103-08    2   
  6 Thorpe, Kayla             10 Upper Darby              97-05    1   
  7 O'Reilly, Madison         12 Episcopal Ac             96-05  
  8 Simbiri, Abigail          11 Delaware Cou             89-04  
  9 Alce, Christelle          12 Upper Darby              88-03  
 10 Yezuita, Madison          11 Interboro                85-05  
 11 Faraglia, Angela          12 Cardinal O'H             84-09  
 12 Bierling, Hannah          10 Msgr Bonner              83-00  
 13 Sheridan, Keighly          9 Sun Valley               82-06  
 14 Deihl, Kelly               9 Strath Haven             79-10  
 15 Gilligan, Erin            12 Penncrest                79-01  
 16 Sulpizio, Emma             9 Springfield              77-05  
 17 Cooper, Emily             11 Ridley                   73-08  
 18 Picozzi, Victoria         10 Marple Newto             73-05  
 19 Elam, Kianna              11 Penn Wood                73-04  
 20 Celano, Kara              12 Academy of N             70-10  
 21 Winpea, Wachie            12 Academy Park             67-08  
 22 Stevenson, Renee           9 Springfield              64-01  
 23 Southcott, Lillian        12 Marple Newto             63-03  
 24 Bradley, Rowan            11 Radnor                   60-00  
 25 Collington, Bailey         9 Interboro                58-04  
 26 Cooper, Abby               9 Radnor                   56-03  
 27 McKeaney, Avery            9 Delaware Cou             48-06  
 28 Lynch, Kaitlyn             9 Sun Valley               44-03  
 29 Boykin, Kayla             10 Chichester               39-10  
 30 Simpson, Kari             12 Chichester               33-06  
 -- Bradley, Charlotte        11 Academy of N                ND  
 -- Hamlin, Izzy              12 Ridley                      ND  
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Strath Haven               107.50     2) Penn Wood                  96   
    3) Upper Darby                 64        3) Cardinal O'Hara            64   
    5) Haverford Township HS       50        6) Ridley                     39   
    7) Garnet Valley               24        7) Springfield (Delco)        24   
    9) Academy of Notre Dame       23       10) Penncrest                  19   
   11) Radnor                      13       12) Msgr Bonner & Abp Prender  12.50
   13) Episcopal Academy            7.50    14) Chichester                  6   
   15) Archbishop Carroll           4       16) Country Day School of the   2   
   17) Delaware County Christian    1.50    18) Chester                     1