Licensed to Freedom Timing - Contractor License           HY-TEK's Meet Manager
                 Girls Indoor Delco Championships - 1/11/2017                  
                               Haverford College                               
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls Distance Medley
================================================================================
        Meet: ! 12:26.74  2016        , Penn Wood                              
                          Turner, Kaba, Coleman, Mansaray                   
                12:51.05  SGS PTFCA State Guide
    School                                               Finals                 
================================================================================
Finals
  1 Strath Haven  'A'                                  13:01.20                  
  2 Episcopal Academy  'A'                             13:08.48                  
  3 Penncrest  'A'                                     13:30.85                  
  4 Archbishop Carroll  'A'                            13:51.26                  
  5 Academy of Notre Dame  'A'                         14:00.04                  
  6 Radnor  'A'                                        14:00.98                  
  7 Upper Darby  'A'                                   14:08.00                  
  8 Haverford Township HS  'A'                         14:13.52                  
  9 Springfield (Delco)  'A'                           15:03.04                  
 10 Ridley  'A'                                        15:13.16                  
 11 Msgr Bonner & Abp Prendergast  'A'                 15:35.29                  
 12 Penncrest  'B'                                     15:48.68                  
 13 Haverford Township HS  'B'                         15:48.69                  
 14 Haverford Township HS  'C'                         16:43.82                  
 15 Ridley  'B'                                        17:30.78                  
 
Event 2  Girls 60 Meter Hurdles
===================================================================================
        Meet: !  9.34  2008        Alix Willimas, Strath Haven                 
                 9.61  SGS PTFCA State Guide
    Name                    Year School                 Prelims                  H#
===================================================================================
Preliminaries
  1 Johnson, Alaina              Bonner/Prendie            9.55qSGS               4 
  2 Robinson, Victoria           Upper Darby               9.69q                  2 
  3 Pitt, Janae                  Penn Wood                 9.72q                  1  9.714
  4 Kent, Rachel                 Strath Haven              9.72q                  3  9.718
  5 Corrales, Angelica           Chichester               10.01q                  1 
  6 Francis, Autumn              Haverford                10.15q                  3 
  7 Miller, Sam                  Penncrest                10.32q                  4 
  8 Ciampi, Alessandra           Notre Dame               10.36q                  2 
  9 Qi, Helen                    Strath Haven             10.49q                  3 
 10 Hollenbach, Tori             Ridley                   10.51q                  4 
 11 Devenney, Katie              Ridley                   10.77q                  1 
 12 Cross-Jones, Micah           Upper Darby              10.95q                  2 
 13 Laforest, Lorielle           O'Hara                   11.34                   1 
 14 Keith, Julianna              Carroll                  11.51                   4 
 15 Dowling, Molly               Interboro                11.83                   3 
 16 Kline, Erin                  Haverford                12.05                   4 
 17 Bond, Aquilah                Penn Wood                12.32                   3 
 18 Dekovitch, Kadi              Carroll                  12.90                   2 
 19 Sy, Pauka                    Sun Valley               13.72                   1 
 
Event 2  Girls 60 Meter Hurdles
===================================================================================
        Meet: !  9.34  2008        Alix Willimas, Strath Haven                 
                 9.61  SGS PTFCA State Guide
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
Finals
  1 Pitt, Janae                  Penn Wood                 9.50 SGS               2 
  2 Robinson, Victoria           Upper Darby               9.67                   2 
  3 Johnson, Alaina              Bonner/Prendie            9.68                   2 
  4 Kent, Rachel                 Strath Haven              9.84                   2 
  5 Corrales, Angelica           Chichester               10.10                   2 
  6 Miller, Sam                  Penncrest                10.21                   1 
  7 Ciampi, Alessandra           Notre Dame               10.36                   1 
  8 Qi, Helen                    Strath Haven             10.48                   1 
  9 Hollenbach, Tori             Ridley                   10.61                   1 
 10 Devenney, Katie              Ridley                   10.76                   1 
 11 Francis, Autumn              Haverford                11.31                   2 
 12 Cross-Jones, Micah           Upper Darby              17.81                   1 
 
Event 3  Girls 1 Mile Run
===================================================================================
        Meet: ! 5:05.49  2011        Maria Seykora, Acad of Norte Dame         
                5:23.43  SGS PTFCA State Guide
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Schneider, Jessica           Notre Dame             5:13.84 SGS               2 
  2 Mancini, Elizabeth           O'Hara                 5:14.66 SGS               2 
  3 Cardi, Isabel                Strath Haven           5:25.07                   2 
  4 Gold, Sadie                  Haverford              5:43.37                   2 
  5 Smith, Lindsey               Notre Dame             5:45.08                   2 
  6 Ditrolio, Caroline           Radnor                 5:46.80                   2 
  7 Elia, Lydia                  Strath Haven           5:54.92                   2 
  8 Till, Katie                  O'Hara                 5:57.59                   2 
  9 Novotni, Natalie             Sun Valley             5:59.20                   1 
 10 Jacobs, Paige                Penncrest              6:04.34                   1 
 11 Robinson, Amalia             Ridley                 6:06.90                   2 
 12 O'Donnell, Logan             Penncrest              6:07.54                   1 
 13 Packer, Megs                 Radnor                 6:12.35                   1 
 14 O'Dea, Bridgid               Bonner/Prendie         6:14.97                   1 
 15 McDermott, Charlotte         Bonner/Prendie         6:21.35                   2 
 16 Massengill, Julia            Garnet Valley          6:34.09                   1 
 17 Maiale, Gioia                Sun Valley             6:43.17                   1 
 18 Turnier, Brandy              Marple Newtown         7:44.77                   1 
 
Event 4  Girls 60 Meter Dash
===================================================================================
        Meet: !  7.74  2008        Rayiana Johnson, Chester                    
                 8.03  SGS PTFCA State Guide
    Name                    Year School                 Prelims                  H#
===================================================================================
Preliminaries
  1 Brown-jones, Michelle        Upper Darby               7.94qSGS               4 
  2 Laylor, Tatiyana             Penn Wood                 8.09q                  7 
  3 Berry, Nierra                Chichester                8.18q                  6 
  4 D'Anjollel, Tina             Notre Dame                8.25q                  5 
  5 Henry, Sugar                 Upper Darby               8.32q                  1 
  6 Lynch, Kristen               Ridley                    8.40q                  1 
  7 Jonah, Priscilla             Ridley                    8.44q                  2 
  8 McPhahey, Kayla              Penn Wood                 8.50q                  4 
  9 Wilson, Imani                Strath Haven              8.55q                  3 
 10 Borbolla, Ale                Marple Newtown            8.59q                  5  8.581
 11 Ciampi, Alessandra           Notre Dame                8.59q                  2  8.583
 12 Falasco, Ronnie              Delco Christian           8.63q                  6 
 13 Andrews, Nadiya              O'Hara                    8.64                   7 
 14 Danaker, Taylor              Penncrest                 8.87                   3 
 15 Martin, Giavanie             Interboro                 8.89                   6 
 16 McDowell, Cayla              Bonner/Prendie            8.93                   7 
 17 Carr, Katie                  Springfield               8.99                   5  8.987
 18 Ryan, Madeline               Radnor                    8.99                   3  8.990
 19 Shields, Brennagh            Bonner/Prendie            9.00                   1 
 20 Wyatt, Nasia                 Academy Park              9.12                   1 
 21 Rivera-Manning, Alexis       O'Hara                    9.22                   1 
 22 Tilus, Ruth                  Strath Haven              9.36                   2 
 23 Powala, Katie                Delco Christian           9.42                   2 
 24 Ensley, Lacey                Springfield               9.46                   4 
 25 Oianiyi, Olamide             Penncrest                 9.53                   3 
 26 Lynch, Kaitlyn               Sun Valley                9.67                   1  9.663
 27 Dixon, Shannon               Carroll                   9.67                   7  9.670
 28 Corrales, Hope               Chichester                9.72                   6 
 29 Sheppard, Cassidy            Episcopal Acad            9.73                   5 
 30 Sindoni, Caroline            Sun Valley                9.96                   5 
 31 Zomber, Ella                 Episcopal Acad           10.06                   7 
 32 Girod, Megan                 Haverford                10.20                   3 
 33 Liddy, Megan                 Garnet Valley            10.34                   4 
 34 Walsh, Julia                 Marple Newtown           10.56                   2 
 35 DiDomenicis, Rachel          Interboro                10.79                   4 
 36 Howard, Lenna                Haverford                10.81                   6 
 
Event 4  Girls 60 Meter Dash
===================================================================================
        Meet: !  7.74  2008        Rayiana Johnson, Chester                    
                 8.03  SGS PTFCA State Guide
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
Finals
  1 Laylor, Tatiyana             Penn Wood                 7.89 SGS               2 
  2 Brown-jones, Michelle        Upper Darby               8.04                   2 
  3 Berry, Nierra                Chichester                8.12                   2 
  4 Henry, Sugar                 Upper Darby               8.37                   2 
  5 McPhahey, Kayla              Penn Wood                 8.40                   1 
  6 Jonah, Priscilla             Ridley                    8.41                   1 
  7 Wilson, Imani                Strath Haven              8.51                   1 
  8 Ciampi, Alessandra           Notre Dame                8.58                   1 
  9 Lynch, Kristen               Ridley                    8.59                   2 
 10 Falasco, Ronnie              Delco Christian           8.69                   1  8.684
 11 Borbolla, Ale                Marple Newtown            8.69                   1  8.687
 
Event 5  Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
        Meet: ! 57.74  2001        Danielle Rodgers, Penn Wood                 
              1:01.03  SGS PTFCA State Guide
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Turner, Terri                Penn Wood                57.62!SGS               7 
  2 Richardson, Anisah           Upper Darby            1:02.48                   6 
  3 Ritchie, Rebecca             Marple Newtown         1:02.50                   7 
  4 Graham, Tishun               Upper Darby            1:03.38                   6 
  5 Morris, Camryn               Haverford              1:03.73                   5 
  6 Boykin, Jesikah              O'Hara                 1:05.14                   7 
  7 Bailey, Tess                 Strath Haven           1:05.60                   4 
  8 Demaio, Diana                Garnet Valley          1:05.80                   7 
  9 Thomas, Conchitta            Academy Park           1:06.06                   5 
 10 Holt, Lauren                 Marple Newtown         1:06.09                   4 
 11 Nappi, Claire                Notre Dame             1:06.84                   5 
 12 Billigneir, Erin             Sun Valley             1:07.16                   3 
 13 Oropollo, Hannah             Bonner/Prendie         1:07.18                   4 
 14 Evangelist, Laura            O'Hara                 1:07.38                   5 
 15 Hogan, Abby                  Episcopal Acad         1:07.81                   6 
 16 Devenney, Katie              Ridley                 1:08.08                   2 
 17 Loan, Nicole                 Garnet Valley          1:08.26                   3 
 18 Thomas, Jordan               Penn Wood              1:08.36                   3 
 19 Riegler, Brit                Haverford              1:08.96                   6 
 20 Payne, Quinaysia             Ridley                 1:08.98                   3 
 21 Powala, Katie                Delco Christian        1:09.30                   3 
 22 Marino, Ally                 Episcopal Acad         1:09.48                   4 
 23 Breedveld, Isabelle          Radnor                 1:11.51                   3 
 24 Mewha, Julia                 Springfield            1:11.94                   2 
 25 Hunter, Bella                Strath Haven           1:12.03                   1 
 26 Egan, Liz                    Penncrest              1:12.40                   2 
 27 Cairns, Addie                Radnor                 1:12.46                   1 
 28 Novotni, Nadine              Sun Valley             1:12.87                   2 
 29 Bierling, Hannah             Bonner/Prendie         1:13.84                   4 
 30 White, Rachel                Carroll                1:15.62                   1 
 31 Bleckley, Grace              Notre Dame             1:15.72                   4 
 32 Brigman, Eliza               Chichester             1:16.46                   1 
 33 Iverson, Jasmine             Academy Park           1:16.73                   1 
 34 Crupi, Gia                   Interboro              1:19.68                   1 
 35 Davis, Destiny               Chichester             1:22.32                   2 
 36 Sun, Helen                   Delco Christian        1:23.20                   2 
 37 Edwards, Shelby              Interboro              1:25.38                   1 
 
Event 6  Girls 800 Meter Run
===================================================================================
        Meet: ! 2:16.24  2008        Shaniel Chambers, Chester                 
                2:22.93  SGS PTFCA State Guide
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Mancini, Christine           O'Hara                 2:20.59 SGS               3 
  2 Carroll, Kyra                Penn Wood              2:20.62 SGS               3 
  3 Forbes, Maddie               Strath Haven           2:21.42 SGS               3 
  4 Linton, Maggie               Delco Christian        2:25.15                   3 
  5 Schneider, Jessica           Notre Dame             2:26.49                   3 
  6 Coleman, Maisha              Penn Wood              2:28.72                   3 
  7 Hellman, Julia               Garnet Valley          2:30.48                   3 
  8 Breedveld, Sophie            Radnor                 2:32.13                   2 
  9 Boduo, Wilbertrice           Upper Darby            2:36.03                   3 
 10 Eudaly, Elizabeth            Delco Christian        2:36.63                   2 
 11 Idiculla, Abigail            Radnor                 2:37.40                   2 
 12 Holt, Donna                  Marple Newtown         2:38.04                   2 
 13 Crawford, Lindsey            O'Hara                 2:40.19                   2 
 14 Carlini, Vicky               Notre Dame             2:41.46                   3 
 15 Moody, Rhyan                 Episcopal Acad         2:43.79                   2 
 16 O'Lock, Corrina              Bonner/Prendie         2:45.27                   2 
 17 McAnally, Ava                Haverford              2:49.39                   1 
 18 Trigg, Amanda                Bonner/Prendie         2:51.21                   2 
 19 Luong, Eden                  Interboro              2:55.98                   1 
 20 Scandle, Jackie              Ridley                 2:59.46                   2 
 21 Borgesi, Chloe               Springfield            3:02.85                   1  3:02.844
 22 Moss, Julianna               Ridley                 3:02.85                   1  3:02.850
 23 Corrales, Hope               Chichester             3:02.97                   1 
 24 DeCecco, Melanie             Marple Newtown         3:03.44                   1 
 25 Vincent, Virginia            Strath Haven           3:06.68                   1 
 26 Derbyshire, Nora             Haverford              3:07.23                   1 
 27 Asomugha, Angel              Sun Valley             3:18.47                   1 
 28 Scheirer, Emily              Chichester             3:27.17                   1 
 29 Conmy, Kim                   Interboro              3:36.81                   1 
 
Event 7  Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
        Meet: ! 25.54  2008        Rayiana Johnson, Chester                    
                26.83  SGS PTFCA State Guide
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Brown-jones, Michelle        Upper Darby              26.63 SGS               6 
  2 Berry, Nierra                Chichester               26.74 SGS               8 
  3 Moore, Elicia                Penn Wood                27.22                   8 
  4 Higgins, Tara                Penncrest                27.23                   7 
  5 Ford, Jewel                  Bonner/Prendie           27.26                   8 
  6 Peyton, Danielle             Springfield              27.43                   7 
  7 Laylor, Tatiyana             Penn Wood                27.58                   8 
  8 Songonuga, Mayowa            Strath Haven             27.60                   6 
  9 Boykin, Jesikah              O'Hara                   28.30                   7 
 10 Lynch, Kristen               Ridley                   28.35                   6 
 11 Ciampi, Alessandra           Notre Dame               28.57                   6 
 12 Trotter, Jessica             Upper Darby              28.67                   5 
 13 Kwaidah, Haweh               Sun Valley               28.85                   4 
 14 Jonah, Priscilla             Ridley                   29.05                   5 
 15 O'Brien, Liz                 Garnet Valley            29.10                   4 
 16 Cawley, Lauren               Penncrest                29.18                   3 
 17 Francis, Autumn              Haverford                29.49                   3 
 18 Falasco, Ronnie              Delco Christian          29.50                   4 
 19 Drames, Grace                Haverford                29.64                   3 
 20 Williams, Tiara              Strath Haven             29.71                   4 
 21 Morse, Kaia                  Springfield              29.78                   5 
 22 Mitchell, Deirdre            Carroll                  29.91                   5 
 23 Threadgill, Sarai            Academy Park             29.92                   2 
 24 Zacharias, Gloria            Marple Newtown           30.04                   1 
 25 Bennetta, Bridget            O'Hara                   30.10                   3 
 26 Smith, Mariah                Radnor                   30.12                   1 
 27 Rios, Emily                  Radnor                   30.25                   2 
 28 Julicher, Nicole             Episcopal Acad           30.35                   2 
 29 Black, Briella               Bonner/Prendie           30.50                   3 
 30 Mueller, Autumn              Episcopal Acad           31.39                   2 
 31 Council, Emonii              Academy Park             31.92                   2 
 32 Sabre, Faith                 Interboro                32.70                   1 
 33 Brigman, Eliza               Chichester               33.33                   1 
 34 Urban, Steph                 Interboro                34.40                   1 
 35 Sun, Helen                   Delco Christian          36.10                   2 
 
Event 8  Girls 3000 Meter Run
================================================================================
        Meet: ! 10:15.69  2012        Tess Meehan, Haverford                   
                10:45.63  SGS PTFCA State Guide
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Mancini, Eleanor             O'Hara                10:45.69                  
  2 Loiselle, Abby               Strath Haven          11:25.62                  
  3 Green, Jamie                 Ridley                11:26.00                  
  4 Rastatter, Jenna             Bonner/Prendie        11:26.73                  
  5 Hayes, Sara                  O'Hara                11:42.92                  
  6 Lennon, Katie                Notre Dame            12:03.57                  
  7 Ryan, Kate                   Haverford             12:11.53                  
  8 Derleth, Molly               Ridley                12:38.80                  
  9 Nou, Artricia                Sun Valley            13:15.17                  
 10 Hellman, Sierra              Strath Haven          13:52.26                  
 11 Cressler, Josie              Penncrest             13:52.65                  
 12 Volz, Abby                   Penncrest             14:00.15                  
 -- Stribrny, Sydney             Notre Dame                 DNF                  
 
Event 9  Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================================
        Meet: ! 1:46.30  2010        , Chester                                 
                         Sharpe, Womack, Hill, Johnson                     
                1:50.23  SGS PTFCA State Guide
    School                                               Finals                  H#
===================================================================================
  1 Penn Wood  'A'                                      1:47.97 SGS               7 
  2 Upper Darby  'A'                                    1:50.37                   7 
  3 Ridley  'A'                                         1:54.43                   7 
  4 Episcopal Academy  'A'                              1:55.28                   6 
  5 Strath Haven  'A'                                   1:55.63                   6 
  6 Cardinal O'Hara  'A'                                1:55.79                   7 
  7 Garnet Valley  'A'                                  1:57.95                   5 
  8 Penn Wood  'B'                                      1:58.39                   5 
  9 Upper Darby  'B'                                    1:58.70                   5 
 10 Strath Haven  'B'                                   1:59.65                   4 
 11 Chichester  'A'                                     2:00.27                   6 
 12 Episcopal Academy  'B'                              2:00.54                   6 
 13 Delaware County Christian Scho  'A'                 2:00.78                   5  2:00.772
 14 Penncrest  'A'                                      2:00.78                   4  2:00.779
 15 Haverford Township HS  'A'                          2:03.71                   5 
 16 Archbishop Carroll  'A'                             2:03.83                   3 
 17 Episcopal Academy  'C'                              2:05.13                   4 
 18 Garnet Valley  'B'                                  2:05.32                   4 
 19 Upper Darby  'C'                                    2:05.35                   2 
 20 Academy Park  'A'                                   2:06.69                   3 
 21 Interboro  'A'                                      2:10.98                   2 
 22 Penncrest  'B'                                      2:11.06                   3 
 23 Strath Haven  'C'                                   2:11.68                   3 
 24 Radnor  'A'                                         2:12.86                   2 
 25 Marple Newtown  'A'                                 2:13.51                   3 
 26 Penn Wood  'C'                                      2:13.56                   4 
 27 Haverford Township HS  'B'                          2:14.26                   2 
 28 Garnet Valley  'C'                                  2:14.40                   2 
 29 Haverford Township HS  'C'                          2:14.85                   1 
 30 Ridley  'B'                                         2:14.92                   1 
 31 Msgr Bonner & Abp Prendergast  'A'                  2:15.20                   3 
 32 Cardinal O'Hara  'B'                                2:15.83                   3 
 33 Msgr Bonner & Abp Prendergast  'B'                  2:16.05                   2 
 34 Archbishop Carroll  'B'                             2:16.11                   2 
 35 Sun Valley  'A'                                     2:18.61                   4 
 36 Msgr Bonner & Abp Prendergast  'C'                  2:25.67                   1 
 37 Interboro  'B'                                      2:27.00                   1 
 38 Marple Newtown  'C'                                 2:28.28                   1 
 39 Marple Newtown  'B'                                 2:31.79                   1 
 
Event 10  Girls 4x800 Meter Relay
===================================================================================
        Meet: ! 9:52.81  2013        , Strath Haven                            
                         Herrera, Snyder, Sherry, Irons                    
                9:58.78  SGS PTFCA State Guide
    School                                               Finals                  H#
===================================================================================
  1 Strath Haven  'A'                                  10:13.19                   2 
  2 Academy of Notre Dame  'A'                         10:26.86                   2 
  3 Cardinal O'Hara  'A'                               10:29.09                   2 
  4 Radnor  'A'                                        11:01.19                   1 
  5 Strath Haven  'B'                                  11:01.54                   2 
  6 Archbishop Carroll  'A'                            11:14.25                   2 
  7 Episcopal Academy  'A'                             11:37.06                   2 
  8 Garnet Valley  'B'                                 11:45.91                   1 
  9 Penncrest  'A'                                     11:55.96                   1 
 10 Msgr Bonner & Abp Prendergast  'A'                 12:00.03                   2 
 11 Ridley  'A'                                        12:00.82                   1 
 12 Strath Haven  'C'                                  12:17.06                   1 
 13 Interboro  'A'                                     12:53.89                   1 
 14 Garnet Valley  'C'                                 13:15.36                   1 
 15 Marple Newtown  'A'                                13:23.99                   1 
 16 Upper Darby  'A'                                   13:26.85                   1 
 17 Ridley  'B'                                        13:46.22                   1 
 18 Haverford Township HS  'A'                         13:46.28                   1 
 
Event 11  Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================================
        Meet: ! 4:05.49  2014        , Strath Haven                            
                         Mazur, Kenney, Wilson, Miller                     
                4:11.40  SGS PTFCA State Guide
    School                                               Finals                  H#
===================================================================================
  1 Penn Wood  'A'                                      4:01.79!SGS               4 
  2 Strath Haven  'A'                                   4:14.28                   4 
  3 Upper Darby  'A'                                    4:20.95                   4 
  4 Marple Newtown  'A'                                 4:26.60                   3 
  5 Penn Wood  'B'                                      4:29.26                   3 
  6 Haverford Township HS  'A'                          4:30.82                   2 
  7 Strath Haven  'B'                                   4:33.69                   3 
  8 Radnor  'A'                                         4:35.94                   3 
  9 Ridley  'A'                                         4:36.02                   3 
 10 Upper Darby  'B'                                    4:37.13                   3 
 11 Strath Haven  'C'                                   4:38.45                   3 
 12 Penncrest  'A'                                      4:44.76                   2 
 13 Springfield (Delco)  'A'                            4:45.86                   2 
 14 Msgr Bonner & Abp Prendergast  'A'                  4:49.55                   4 
 15 Sun Valley  'A'                                     4:50.68                   2 
 16 Radnor  'B'                                         4:51.17                   2 
 17 Penncrest  'B'                                      5:03.86                   1 
 18 Haverford Township HS  'B'                          5:06.84                   1 
 19 Msgr Bonner & Abp Prendergast  'B'                  5:07.19                   1 
 20 Haverford Township HS  'C'                          5:08.30                   1 
 21 Radnor  'C'                                         5:08.89                   1 
 22 Archbishop Carroll  'A'                             5:12.33                   1 
 23 Marple Newtown  'B'                                 5:16.16                   1 
 24 Upper Darby  'C'                                    5:27.49                   2 
 25 Msgr Bonner & Abp Prendergast  'C'                  5:35.76                   1 
 26 Ridley  'B'                                         5:38.56                   1 
 
Event 12  Girls Shot Put
================================================================================
        Meet: ! 49-08  2008        Karen Shump, Penncrest                      
             37-06.00  SGS PTFCA State Guide
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Katcavage, Cecilia           Haverford             34-09.00                  
  2 Laforest, Lorielle           O'Hara                32-00.50                  
  3 Bierling, Hannah             Bonner/Prendie        31-09.25                  
  4 Tancemore, Sasha             Episcopal Acad        29-06.00                  
  5 Powell, Jasmine              Bonner/Prendie        29-01.00                  
  6 Kent, Rachel                 Strath Haven          28-11.25                  
  7 DiMarco, Alexandra           Episcopal Acad        26-07.00                  
  8 Leinhauser, Erika            Marple Newtown        26-01.25                  
  9 Zuppo, Nicole                Garnet Valley         25-06.50                  
 10 Hunt, Lindsey                Garnet Valley         24-03.25                  
 11 Yezuita, Madison             Interboro             23-09.25                  
 12 Sulpizio, Emma               Springfield           23-02.00                  
 13 Booker, Tiffani              Upper Darby           21-04.50                  
 14 Neptune, Drew                Upper Darby           21-03.25                  
 15 Hedley, Sarah                Penncrest             20-08.25                  
 16 Sponholtz, Emma              Carroll               20-04.00                  
 17 Williams, Ally               Strath Haven          20-03.25                  
 18 Vannicolo, Vic               Marple Newtown        19-11.75                  
 19 Olasoji, Bethany             Ridley                19-08.25                  
 20 Williams, Sydney             O'Hara                19-05.00                  
 21 Ogbo, Rhoda                  Ridley                19-01.25                  
 22 Guenthardt, Alison           Penncrest             18-10.00                  
 23 Kane, Fadeamate              Penn Wood             17-06.00                  
 24 Kiely, Abby                  Interboro             16-01.25                  
 25 Norcome, Taylor              Carroll               14-11.50                  
 26 Derrickson, Darrion          Sun Valley            13-10.00                  
 
Event 13  Girls High Jump
================================================================================
        Meet: !  5-07  2014        Claudine Andre, Upper Darby                 
              5-03.00  SGS PTFCA State Guide
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Eburuoh, Schola              O'Hara                 5-02.00                  
  2 Nowoswiat, Madelyn           Penncrest              4-10.00                  
  3 Borgstrom, Emma              Strath Haven          J4-10.00                  
  4 Santoro, Maddie              Haverford             J4-10.00                  
  5 Doubet, Rachel               Bonner/Prendie         4-08.00                  
  6 Ha, Isabella                 Garnet Valley         J4-08.00                  
  6 Tannert-Schmidt, Emile       Strath Haven          J4-08.00                  
  8 Else, Devon                  Penncrest              4-06.00                  
  9 Crothers, Alyson             Garnet Valley         J4-06.00                  
 10 King, Trinity                Sun Valley             4-04.00                  
 11 Dorely, Madeline             Haverford             J4-04.00                  
 12 Barnes, Siani                Upper Darby           J4-04.00                  
 13 McWilliams, Sydney           O'Hara                 4-02.00                  
 -- Johnson, Simone              Penn Wood                   NH                  
 
Event 14  Girls Triple Jump
================================================================================
        Meet: ! 37-02  2001        Farren Benson, Chester                      
             35-03.00  SGS PTFCA State Guide
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Robinson, Victoria           Upper Darby           34-11.00                  
  2 Lynch, Meghan                Ridley                34-09.00                  
  3 Raimo, Nicole                Strath Haven          31-07.00                  
  4 Qi, Helen                    Strath Haven          30-10.00                  
  5 Else, Devon                  Penncrest             30-06.00                  
  6 Oropollo, Hannah             Bonner/Prendie        29-07.00                  
  7 Seck, Fatu                   Penn Wood             29-06.00                  
  8 Derleth, Maddie              Ridley                29-02.00                  
  9 Laforest, Lorielle           O'Hara                28-10.00                  
 10 Ciampitti, Jessica           Penncrest             28-09.00                  
 11 Evangelist, Laura            O'Hara                27-09.00                  
 12 Beaty, Maddy                 Bonner/Prendie        26-08.00                  
 
Event 15  Girls Long Jump
================================================================================
        Meet: ! 18-01.50  2011        Medeline Eustache, Upper Darby           
                17-03.00  SGS PTFCA State Guide
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Lynch, Meghan                Ridley                15-07.00                  
  2 Kwaidah, Haweh               Sun Valley            14-11.00                  
  3 Ciampitti, Jessica           Penncrest             14-06.00                  
  4 Drames, Grace                Haverford             14-04.00                  
  5 Moyer, Erin                  Strath Haven          14-02.00                  
  6 Mancini, Christine           O'Hara                14-01.00                  
  7 Nowoswiat, Madelyn           Penncrest             14-00.00                  
  8 Riegler, Brit                Haverford             13-06.00                  
  8 Richardson, Anisah           Upper Darby           13-06.00                  
 10 Raimo, Nicole                Strath Haven          13-02.00                  
 10 O'Brien, Liz                 Garnet Valley         13-02.00                  
 12 Seck, Fatu                   Penn Wood             12-10.00                  
 13 Stuart, Gabby                Garnet Valley         12-08.00                  
 14 Andrews, Nadiya              O'Hara                12-06.00                  
 14 Derleth, Maddie              Ridley                12-06.00                  
 16 Russell, Rayanna             Bonner/Prendie        10-10.00