Licensed to Freedom Timing - Contractor License           HY-TEK's Meet Manager
                 Girls Indoor Delco Championships - 1/10/2018                  
                               Haverford College                               
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls Distance Medley
================================================================================
        Meet: ! 12:26.74  2016        , Penn Wood                              
                          Turner, Kaba, Coleman, Mansaray                   
                12:49.05  SGS PTFCA State Guide
    School                                               Finals                 
================================================================================
Finals
  1 Strath Haven  'A'                                  13:02.14                  
  2 Radnor  'A'                                        13:14.81                  
  3 Msgr Bonner & Abp Prendergast  'A'                 14:04.45                  
  4 Upper Darby  'A'                                   14:06.18                  
  5 Garnet Valley  'A'                                 14:15.61                  
  6 Ridley  'A'                                        14:15.66                  
  7 Haverford Township HS  'A'                         14:46.63                  
  8 Academy of Notre Dame  'A'                         14:51.47                  
  9 Haverford Township HS  'B'                        x15:02.58                  
 10 Penncrest  'A'                                     16:13.25                  
 11 Haverford Township HS  'C'                        x16:14.10                  
 12 Msgr Bonner & Abp Prendergast  'B'                x16:17.52                  
 13 Sun Valley  'A'                                    16:23.37                  
 14 Ridley  'B'                                       x16:42.98                  
 15 Penncrest  'B'                                    x16:46.95                  
 
Event 2  Girls 60 Meter Hurdles
===================================================================================
Top 12 Advance by Time
        Meet: !  9.34  2008        Alix Willimas, Strath Haven                 
                 9.56  SGS PTFCA State Guide
    Name                    Year School                 Prelims                  H#
===================================================================================
Preliminaries
  1 Hubbell, Dana                Strath Haven              9.87q                  5 
  2 Ciampi, Alessandra           Notre Dame               10.03q                  1 
  3 Bailey, Tess                 Strath Haven             10.34q                  3 
  4 Chisholm, Jordyn             Springfield Delc         10.56q                  3 
  5 Konde, Fanta                 Penn Wood                10.73q                  2 
  6 Hanson, Jada                 Penncrest                10.76q                  1 
  7 Kondo, Erika                 Garnet Valley            10.94q                  2  10.933
  8 Simbiri, Abigail             Delco Christian          10.94q                  5  10.935
  9 Wesley, Jacquelin            Ridley                   11.50q                  1 
 10 Kline, Erin                  Haverford                11.60q                  2 
 11 Johnson, Simone              Penn Wood                11.68q                  1 
 12 Lynch, Meghan                Ridley                   11.70q                  4 
 13 Keith, Julianna              Arch Carroll             11.92                   5 
 14 Black, Briella               Bonner/Prendie           11.93                   4 
 15 Salee, Catherine             Academy Park             11.96                   4 
 16 Coppola, Cordelia            Upper Darby              12.04                   5 
 17 Potter, Julie                Haverford                12.08                   3 
 18 Sindoni, Caroline            Sun Valley               12.37                   3 
 19 Stoy, Lana                   Marple Newtown           12.96                   4 
 20 Tolbert, Shante              Academy Park             13.69                   5 
 21 Chery, Ariel                 Upper Darby              14.04                   2 
 22 Plater, A'Nya                Bonner/Prendie           14.74                   1 
 -- Woodlin, Amira               Arch Carroll               DNF                   3 
 
Event 2  Girls 60 Meter Hurdles
===================================================================================
        Meet: !  9.34  2008        Alix Willimas, Strath Haven                 
                 9.56  SGS PTFCA State Guide
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
Finals
  1 Hubbell, Dana                Strath Haven              9.71                   2 
  2 Ciampi, Alessandra           Notre Dame                9.80                   2 
  3 Lynch, Meghan                Ridley                   10.11                   1 
  4 Bailey, Tess                 Strath Haven             10.29                   2 
  5 Hanson, Jada                 Penncrest                10.34                   2 
  6 Chisholm, Jordyn             Springfield Delc         10.41                   2 
  7 Konde, Fanta                 Penn Wood                10.50                   2 
  8 Simbiri, Abigail             Delco Christian          10.62                   1 
  9 Kondo, Erika                 Garnet Valley            10.83                   1 
 10 Johnson, Simone              Penn Wood                11.18                   1 
 11 Kline, Erin                  Haverford                11.47                   1 
 12 Wesley, Jacquelin            Ridley                   11.97                   1 
 
Event 3  Girls 1 Mile Run
===================================================================================
        Meet: ! 5:05.49  2011        Maria Seykora, Acad of Norte Dame         
                5:21.43  SGS PTFCA State Guide
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Forbes, Grace                Strath Haven           5:01.84!SGS               2 
  2 Schneider, Jessica           Notre Dame             5:10.24 SGS               2 
  3 Jorgensen, Caitlin           Episcopal Acad         5:32.01                   2 
  4 Packer, Megs                 Radnor                 5:52.32                   2 
  5 Dougherty, Bridget           Radnor                 5:53.15                   2 
  6 Gold, Sadie                  Haverford              5:56.83                   2 
  7 Gallagher, Aidan             Springfield Delc       5:57.02                   2 
  8 Till, Katie                  Card O'Hara            6:02.85                   2 
  9 Egan, Liz                    Penncrest              6:06.91                   2 
 10 Davies, Julia                Haverford              6:07.04                   2 
 11 Cawley, Lauren               Penncrest              6:08.49                   1 
 12 Miller, Jess                 Springfield Delc       6:10.89                   1 
 13 Schrock, Mimi                Marple Newtown         6:15.50                   1 
 14 Stracciolini, Marissa        Marple Newtown         6:19.44                   1 
 15 McDermott, Charlotte         Bonner/Prendie         6:21.73                   1 
 16 Derleth, Molly               Ridley                 6:22.35                   2 
 17 Buchanan, Maeve              Arch Carroll           6:41.68                   1 
 18 Limaye, Molly                Episcopal Acad         6:50.62                   1 
 19 Sanders, Taliyah             Chester                7:11.91                   1 
 20 Barrett, Jillian             Interboro              7:16.91                   1 
 21 Cooper, Kaelyn               Delco Christian        7:21.33                   1 
 22 Meyers, Erin                 Interboro              7:36.85                   1 
 23 Pappano, Sophia              Notre Dame             7:50.13                   1 
 24 Spires, Emily                Ridley                 7:53.98                   1 
 
Event 4  Girls 60 Meter Dash
===================================================================================
Top 12 Advance by Time
        Meet: !  7.74  2008        Rayiana Johnson, Chester                    
                 7.96  SGS PTFCA State Guide
    Name                    Year School                 Prelims                  H#
===================================================================================
Preliminaries
  1 Sokan, Jerenita              Upper Darby               8.22q                  5 
  2 Arters, Meghan               Garnet Valley             8.29q                  1 
  3 Ley, Michelle                Upper Darby               8.33q                  2  8.325
  4 Foster, Brianna              Ridley                    8.33q                  2  8.329
  5 Anderson, Kathleen           Episcopal Acad            8.35q                  3 
  6 Samooy, Lowe                 Penn Wood                 8.44q                  4 
  7 Campanella, Angela           Strath Haven              8.49q                  4 
  8 Ferguson, Inicia             Chester                   8.51q                  6 
  9 Smith, Kayley                Ridley                    8.55q                  3 
 10 Belo, Madison                Episcopal Acad            8.62q                  2 
 11 Boykin, Jesikah              Card O'Hara               8.63q                  6  8.625
 12 Cottman, Tamia               Chester                   8.63q                  7  8.629
 13 Camp, Brandi                 Penn Wood                 8.69                   1 
 14 Fallows, Julia               Marple Newtown            8.71                   7 
 15 Ogunbiyi, Omotayo            Bonner/Prendie            8.72                   3 
 16 Andrews, Nadiya              Card O'Hara               8.74                   5 
 17 Breckenridge, Tori           Penncrest                 8.82                   3 
 18 Thompson, Nadia              Springfield Delc          8.85                   4 
 19 Haye, Sydney                 Arch Carroll              8.86                   1 
 20 Avery, Tymia                 Academy Park              8.89                   7 
 21 Williams, Shanece            Academy Park              8.97                   6  8.963
 22 Diakatos, Eleni              Strath Haven              8.97                   4  8.970
 23 Homan, Jessica               Springfield Delc          8.98                   5 
 24 Szela, Julia                 Notre Dame                8.99                   7 
 25 Blake, Niajah                Bonner/Prendie            9.07                   4 
 26 Daramy, Khadija              Chichester                9.17                   1 
 27 McKeown, Brooke              Notre Dame                9.22                   6 
 28 Moscoe, Amber                Haverford                 9.32                   3 
 29 Nembhard, Jada               Arch Carroll              9.36                   2 
 30 Lebourgeois, Lucie           Penncrest                 9.37                   5 
 31 Sabre, Faith                 Interboro                 9.42                   7 
 32 Esgro, Sheila                Radnor                    9.71                   1 
 33 Sindoni, Caroline            Sun Valley                9.93                   4 
 34 King, Trinity                Sun Valley               10.02                   6 
 35 Dixon, Leontine              Radnor                   10.14                   2 
 36 Liddy, Megan                 Garnet Valley            10.31                   1 
 37 Johnson, Virginia            Delco Christian          10.80                   2 
 
Event 4  Girls 60 Meter Dash
===================================================================================
        Meet: !  7.74  2008        Rayiana Johnson, Chester                    
                 7.96  SGS PTFCA State Guide
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
Finals
  1 Sokan, Jerenita              Upper Darby               8.15                   2 
  2 Foster, Brianna              Ridley                    8.27                   2 
  3 Arters, Meghan               Garnet Valley             8.29                   2 
  4 Anderson, Kathleen           Episcopal Acad            8.36                   2 
  5 Ley, Michelle                Upper Darby               8.39                   2 
  6 Samooy, Lowe                 Penn Wood                 8.40                   2 
  7 Campanella, Angela           Strath Haven              8.45                   1 
  8 Smith, Kayley                Ridley                    8.53                   1 
  9 Ferguson, Inicia             Chester                   8.62                   1 
 10 Belo, Madison                Episcopal Acad            8.67                   1 
 11 Cottman, Tamia               Chester                   8.69                   1 
 12 Boykin, Jesikah              Card O'Hara               8.70                   1 
 
Event 5  Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
        Meet: ! 57.62  1/11/2017   Terri Turner, Penn Wood                     
              1:00.43  SGS PTFCA State Guide
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Johns, Kamani                Chester                  59.46 SGS               6 
  2 Higgins, Tara                Penncrest              1:00.40 SGS               6 
  3 Lawler, Taniyah              Chester                1:00.99                   6 
  4 Rotman, Jillian              Episcopal Acad         1:02.37                   5 
  5 Malley, Olivia               Strath Haven           1:02.91                   5 
  6 Moore, Elicia                Penn Wood              1:04.15                   6 
  7 Bond, Aquilah                Penn Wood              1:04.23                   5 
  8 Whitaker, Devon              Episcopal Acad         1:06.55                   5 
  9 Knapp, Kelsey                Haverford              1:06.60                   4 
 10 Hemple, Lauren               Haverford              1:07.36                   4 
 11 Rosin, Ellie                 Radnor                 1:07.95                   4 
 12 Baillis, Carly               Penncrest              1:08.45                   4 
 13 Zacharias, Gloria            Marple Newtown         1:08.50                   4 
 14 Stuart, Gabby                Garnet Valley          1:09.66                   3 
 15 Chisholm, Jordyn             Springfield Delc       1:10.31                   2 
 16 Young, Angelina              Upper Darby            1:10.42                   3 
 17 Donato, Amanda               Strath Haven           1:11.40                   4 
 18 Engler, Tori                 Bonner/Prendie         1:12.30                   3 
 19 Pinchak, Anastasia           Sun Valley             1:12.45                   2 
 20 Bleckley, Grace              Notre Dame             1:12.57                   3 
 21 Wood, Emma                   Notre Dame             1:13.13                   2 
 22 Medici, Ava                  Card O'Hara            1:13.27                   1 
 23 Hernandez-Thomas, Julina     Chichester             1:13.29                   2 
 24 Brown, Leah                  Upper Darby            1:13.33                   3 
 25 Handy, Anaysia               Chichester             1:14.77                   2 
 26 Stoy, Lana                   Marple Newtown         1:15.14                   1 
 27 Novotni, Nadine              Sun Valley             1:15.52                   2 
 28 McWilliams, Sydney           Card O'Hara            1:15.88                   3 
 29 Cooper, Abby                 Radnor                 1:15.94                   1 
 30 McFadden, Saniyah            Ridley                 1:16.60                   1 
 31 Hubis, Brenna                Interboro              1:17.52                   1 
 32 Wolfe, Autumn                Academy Park           1:22.17                   1 
 33 Spano, Avery                 Arch Carroll           1:26.74                   1 
 34 Morgan, Anayah               Academy Park           1:28.69                   1 
 
Event 6  Girls 800 Meter Run
===================================================================================
        Meet: ! 2:16.24  2008        Shaniel Chambers, Chester                 
                2:21.93  SGS PTFCA State Guide
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Mancini, Christine           Card O'Hara            2:19.00 SGS               3 
  2 Carroll, Kyra                Penn Wood              2:20.19 SGS               3 
  3 Mooney, Catharine            Garnet Valley          2:30.63                   3 
  4 Holt, Donna                  Marple Newtown         2:36.46                   3 
  5 McEntee, Jilliana            Episcopal Acad         2:37.58                   3 
  6 Seck, Fatu                   Penn Wood              2:38.72                   2 
  7 Abruzzo, Paula               Haverford              2:40.38                   2 
  8 Kennard, Keiasia             Chester                2:40.52                   3 
  9 Falcone, Dani                Notre Dame             2:42.00                   2 
 10 Peichel, Abby                Springfield Delc       2:42.20                   2 
 11 Cairns, Addie                Radnor                 2:43.17                   2 
 12 Juliano, Brianna             Springfield Delc       2:44.12                   2 
 13 Hellman, Sierra              Strath Haven           2:45.71                   2 
 14 Archer, Keila                Chester                2:46.74                   2 
 15 O'Lock, Corrina              Bonner/Prendie         2:47.43                   3 
 16 Breedveld, Isabelle          Radnor                 2:47.74                   1 
 17 Fonarov, Anna                Penncrest              2:49.15                   2 
 18 O'Donnell, Logan             Penncrest              2:49.22                   2 
 19 Neal, Sydney                 Ridley                 2:50.65                   3 
 20 Bowers, Ciana                Chichester             2:51.27                   1 
 21 McAnally, Ava                Haverford              2:51.97                   2 
 22 Trigg, Amanda                Bonner/Prendie         2:54.13                   1 
 23 Morley, Jayne                Episcopal Acad         2:57.28                   1 
 24 Billigmeier, Erin            Sun Valley             3:03.66                   3 
 25 Carroll, Refilwe             Upper Darby            3:08.06                   1 
 26 Corrales, Hope               Chichester             3:11.75                   1 
 27 Griest, Noelle               Delco Christian        3:12.87                   1 
 28 Bennetta, Bridget            Card O'Hara            3:13.95                   1 
 29 Gatta, Alex                  Interboro              3:23.28                   1 
 30 Thomas, Adrienne             Upper Darby            3:34.34                   1 
 31 Conmy, Kim                   Interboro              3:57.49                   1 
 
Event 7  Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
        Meet: ! 25.54  2008        Rayiana Johnson, Chester                    
                26.63  SGS PTFCA State Guide
    Name                    Year School                  Finals                  H#
===================================================================================
  1 Songonuga, Mayowa            Strath Haven             25.98 SGS               9 
  2 Johns, Kamani                Chester                  26.01 SGS              10 
  3 Clayton, Jiya                Chester                  26.17 SGS              10 
  4 Wilson, Imani                Radnor                   27.58                   7 
  5 Kwaidah, Haweh               Sun Valley               27.64                   8 
  6 Odeyemi, Kemi                Episcopal Acad           27.66                   6 
  7 Fallows, Julia               Marple Newtown           27.80                   8 
  8 Timmons, Dominique           Upper Darby              27.85                  10 
  9 Mcfadden, Kayla              Penn Wood                27.86                  10 
 10 Tease, Maura                 Garnet Valley            27.88                   8 
 11 Evangelist, Laura            Card O'Hara              27.91                   5 
 12 O'Brien, Liz                 Garnet Valley            28.24                   9 
 13 Juwle, Wrehdi                Bonner/Prendie           28.35                   9 
 14 Smith, Mariah                Radnor                   28.79                   7 
 15 Hairston, Ciara              Upper Darby              29.26                   9 
 16 Thompson, Nadia              Springfield Delc         29.38                   5 
 17 Healy, Lizzie                Strath Haven             29.44                   1 
 18 Edwards, Zenobia             Chichester               29.58                   4 
 19 Gambril, Lucy                Sun Valley               29.64                   2 
 20 DePillis, Julia              Episcopal Acad           29.71                   6 
 21 Powala, Katie                Delco Christian          29.76                   2 
 22 May, Lauren                  Haverford                30.20                   7 
 23 Brettschneider, Olivia       Penncrest                30.73                   3 
 24 Murray, Grace                Haverford                30.98                   3 
 25 Phommachanh-Sananiko, Re     Penncrest                31.01                   1 
 26 Black, Briella               Bonner/Prendie           31.06                   8 
 27 Kaplan, Gabrielle            Marple Newtown           31.19                   5 
 28 Ojo, Oluwaseun               Ridley                   31.24                   6 
 29 Crognale, Allissa            Card O'Hara              31.33                   5 
 30 Homan, Jessica               Springfield Delc         31.63                   2 
 31 Truitt, Trinty               Penn Wood                31.85                   3 
 32 McHugh, Grace                Notre Dame               31.97                   6 
 33 Cottman, Xaria               Academy Park             32.26                   7 
 34 Sabre, Faith                 Interboro                32.46                   2 
 35 Butler, Morgan               Notre Dame               33.37                   3 
 36 Hubis, Brenna                Interboro                33.53                   4 
 37 DeVaughn, Dayonna            Academy Park             33.98                   4 
 
Event 8  Girls 3000 Meter Run
================================================================================
        Meet: ! 10:15.69  2012        Tess Meehan, Haverford                   
                10:43.63  SGS PTFCA State Guide
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Mancini, Elizabeth           Card O'Hara           10:21.75 SGS              
  2 Barkdoll, Taylor             Strath Haven          10:35.95 SGS              
  3 Mancini, Eleanor             Card O'Hara           11:14.84                  
  4 Green, Jamie                 Ridley                11:48.23                  
  5 Scheivert, Lindsey           Haverford             12:00.35                  
  6 Smith, Lindsey               Notre Dame            12:29.96                  
  7 Salter, Maggie               Bonner/Prendie        12:35.50                  
  8 Davies, Emma                 Haverford             12:50.77                  
  9 Moore, Sybilla               Strath Haven          12:59.73                  
 10 Kozlowska, Milena            Radnor                13:44.96                  
 11 Schreiber, Niki              Radnor                14:39.53                  
 12 Gantt, Morgan                Episcopal Acad        15:08.58                  
 
Event 9  Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================================
        Meet: ! 1:46.30  2010        , Chester                                 
                         Sharpe, Womack, Hill, Johnson                     
                1:50.23  SGS PTFCA State Guide
    School                                               Finals                  H#
===================================================================================
  1 Chester  'A'                                        1:49.49 SGS              11 
  2 Penn Wood  'A'                                      1:51.51                  11 
  3 Upper Darby  'A'                                    1:51.70                  11  1:51.696
  4 Garnet Valley  'A'                                  1:51.70                  10  1:51.697
  5 Strath Haven  'A'                                   1:51.88                  11 
  6 Chester  'B'                                       x1:53.78                  10 
  7 Ridley  'A'                                         1:54.46                   9 
  8 Episcopal Academy  'A'                              1:56.40                   9 
  9 Upper Darby  'B'                                   x1:56.54                   9 
 10 Penncrest  'A'                                      1:57.42                   9 
 11 Cardinal O'Hara  'A'                                1:57.71                  10 
 12 Strath Haven  'C'                                  x1:57.92                   7 
 13 Academy of Notre Dame  'A'                          1:58.16                  10 
 14 Penn Wood  'B'                                     x1:58.49                   6 
 15 Msgr Bonner & Abp Prendergast  'A'                  1:58.54                   8 
 16 Radnor  'A'                                         2:00.89                   7 
 17 Haverford Township HS  'A'                          2:01.78                   8 
 18 Episcopal Academy  'B'                             x2:03.44                   6 
 19 Academy Park  'A'                                   2:04.45                   5 
 20 Penn Wood  'C'                                     x2:05.43                   2 
 21 Strath Haven  'B'                                  x2:05.58                   8 
 22 Sun Valley  'A'                                     2:05.91                   6 
 23 Upper Darby  'C'                                   x2:06.14                   8 
 24 Haverford Township HS  'B'                         x2:06.59                   7 
 25 Chichester  'A'                                     2:06.80                   7 
 26 Springfield (Delco)  'A'                            2:07.13                   1 
 27 Marple Newtown  'A'                                 2:07.72                   4 
 28 Academy Park  'B'                                  x2:07.76                   3 
 29 Penncrest  'B'                                     x2:07.81                   5 
 30 Episcopal Academy  'C'                             x2:10.51                   5 
 31 Archbishop Carroll  'B'                            x2:10.70                   1 
 32 Ridley  'B'                                        x2:10.79                   3 
 33 Garnet Valley  'C'                                 x2:11.20                   2 
 34 Garnet Valley  'B'                                 x2:11.68                   3 
 35 Radnor  'C'                                        x2:11.87                   3 
 36 Haverford Township HS  'C'                         x2:12.15                   5 
 37 Msgr Bonner & Abp Prendergast  'B'                 x2:13.41                   6 
 38 Academy of Notre Dame  'B'                         x2:13.50                   4 
 39 Penncrest  'C'                                     x2:14.22                   2 
 40 Radnor  'B'                                        x2:16.26                   4 
 41 Archbishop Carroll  'C'                            x2:21.37                   1 
 42 Marple Newtown  'B'                                x2:25.33                   1 
 43 Marple Newtown  'C'                                x2:30.16                   1 
 44 Msgr Bonner & Abp Prendergast  'C'                 x2:31.80                   2 
 
Event 10  Girls 4x800 Meter Relay
===================================================================================
        Meet: ! 9:52.81  2013        , Strath Haven                            
                         Herrera, Snyder, Sherry, Irons                    
                9:57.78  SGS PTFCA State Guide
    School                                               Finals                  H#
===================================================================================
  1 Strath Haven  'A'                                  10:19.77                   2 
  2 Radnor  'A'                                        10:44.72                   2 
  3 Cardinal O'Hara  'A'                               10:49.04                   2 
  4 Strath Haven  'B'                                 x11:12.28                   2 
  5 Garnet Valley  'A'                                 11:24.63                   1 
  6 Radnor  'B'                                       x11:24.92                   1 
  7 Haverford Township HS  'A'                         11:38.14                   2 
  8 Episcopal Academy  'A'                             11:44.82                   2 
  9 Springfield (Delco)  'A'                           11:48.38                   1 
 10 Strath Haven  'C'                                 x11:51.64                   1 
 11 Upper Darby  'A'                                   11:56.16                   2 
 12 Penn Wood  'A'                                     12:01.00                   2 
 13 Ridley  'A'                                        12:12.02                   2 
 14 Haverford Township HS  'C'                        x12:23.03                   1 
 15 Penncrest  'B'                                    x12:24.45                   1 
 16 Garnet Valley  'B'                                x12:32.72                   1 
 17 Marple Newtown  'A'                                12:53.32                   1 
 18 Haverford Township HS  'B'                        x12:54.09                   1 
 19 Academy of Notre Dame  'A'                         13:36.09                   1 
 20 Marple Newtown  'B'                               x14:01.05                   1 
 21 Ridley  'B'                                       x14:01.19                   1 
 
Event 11  Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================================
        Meet: ! 4:01.79  1/11/2017   Penn Wood, Penn Wood                      
                4:11.40  SGS PTFCA State Guide
    School                                               Finals                  H#
===================================================================================
  1 Chester  'A'                                        4:06.29 SGS               4 
  2 Penn Wood  'A'                                      4:09.39 SGS               4 
  3 Strath Haven  'A'                                   4:09.92 SGS               4 
  4 Chester  'B'                                       x4:28.76                   3 
  5 Marple Newtown  'A'                                 4:29.46                   3 
  6 Episcopal Academy  'A'                              4:30.70                   4 
  7 Strath Haven  'B'                                  x4:31.31                   3 
  8 Cardinal O'Hara  'A'                                4:34.26                   3 
  9 Ridley  'A'                                         4:35.80                   2 
 10 Garnet Valley  'A'                                  4:38.62                   3 
 11 Haverford Township HS  'A'                          4:49.05                   3 
 12 Upper Darby  'A'                                    4:53.05                   2 
 13 Strath Haven  'C'                                  x4:53.38                   2 
 14 Academy Park  'A'                                   4:55.88                   1 
 15 Upper Darby  'C'                                   x4:56.32                   1 
 16 Penn Wood  'B'                                     x4:56.82                   2 
 17 Radnor  'A'                                         4:57.97                   1 
 18 Msgr Bonner & Abp Prendergast  'A'                  5:02.95                   3 
 19 Msgr Bonner & Abp Prendergast  'C'                 x5:11.94                   1 
 20 Upper Darby  'B'                                   x5:12.24                   2 
 21 Academy Park  'B'                                  x5:21.71                   1 
 22 Chichester  'A'                                     5:32.62                   2 
 23 Msgr Bonner & Abp Prendergast  'B'                 x5:52.51                   1 
 
Event 12  Girls Shot Put
================================================================================
        Meet: ! 49-08  2008        Karen Shump, Penncrest                      
             38-00.00  SGS PTFCA State Guide
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Katcavage, Cecilia           Haverford             35-09.50                   35-06.50
  2 Blalock, Symphonie           Springfield Delc     J35-09.50                   32-10.50
  3 Bierling, Hannah             Bonner/Prendie        33-04.00                  
  4 Brown, Jordan                Strath Haven          30-07.50                  
  5 Hunt, Lindsey                Garnet Valley         30-01.50                  
  6 Powell, Jasmine              Bonner/Prendie        28-05.00                  
  7 Zuppo, Nicole                Garnet Valley         28-02.50                  
  8 Leinhauser, Erika            Marple Newtown        28-00.50                  
  9 Higgins, Tara                Penncrest             28-00.00                  
 10 Sulpizio, Emma               Springfield Delc      26-11.75                  
 11 Yezuita, Madison             Interboro             25-07.00                  
 12 West, Talitha                Chester               25-05.50                  
 13 Campbell, Haley              Upper Darby           25-01.00                  
 14 Ogbo, Rhoda                  Ridley                23-11.75                  
 15 Booker, Tiffani              Upper Darby           23-00.50                  
 16 Sponholtz, Emma              Arch Carroll          22-11.75                  
 17 Kamau, Pendo                 Strath Haven          22-00.25                  
 18 Horsey, India                Penn Wood             21-08.25                  
 19 Gary, Shanelle               Arch Carroll          21-08.00                  
 20 Williams, Sydney             Card O'Hara           21-03.50                  
 21 Ruane, Abby                  Haverford             20-11.00                  
 22 Bargblor, Wloe               Card O'Hara           18-04.75                  
 23 Kane, Fadeamate              Penn Wood             18-00.50                  
 24 Kiely, Abby                  Interboro             18-00.00                  
 25 Walsh, Julia                 Marple Newtown        17-04.00                  
 26 Delaclo, Rebecca             Ridley                16-10.75                  
 
Event 13  Girls High Jump
================================================================================
        Meet: !  5-07  2014        Claudine Andre, Upper Darby                 
              5-03.00  SGS PTFCA State Guide
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Zamrowski, Grace             Garnet Valley          5-00.00                  
  2 Hubbell, Dana                Strath Haven           4-10.00                  
  3 Ha, Isabella                 Garnet Valley          4-08.00                  
  4 Tannert-Schmidt, Emile       Strath Haven          J4-08.00                  
  5 Boyce, Olivia                Haverford             J4-08.00                  
  6 Fralin, Gazmine              Upper Darby            4-06.00                  
  7 Foster, Brianna              Ridley                J4-06.00                  
  7 King, Trinity                Sun Valley            J4-06.00                  
  9 Gibson, Jade                 Upper Darby            4-04.00                  
  9 Bonfini, Rachel              Card O'Hara            4-04.00                  
  9 Sealy, Camille               Haverford              4-04.00                  
  9 Hanson, Jada                 Penncrest              4-04.00                  
 13 Cadden, Julianne             Sun Valley             4-02.00                  
 -- Fonarov, Anna                Penncrest                   NH                  
 -- Johnson, Simone              Penn Wood                   NH                  
 -- Lee, Breanna                 Penn Wood                   NH                  
 
Event 14  Girls Triple Jump
================================================================================
        Meet: ! 37-02  2001        Farren Benson, Chester                      
             36-00.00  SGS PTFCA State Guide
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Lynch, Meghan                Ridley                35-00.00                  
  2 Konde, Fanta                 Penn Wood             32-01.00                  
  3 Haye, Sydney                 Arch Carroll          31-04.00                  
  4 Riegler, Brit                Haverford             31-01.00                  
  5 Poteat, Makyiah              Chester               30-06.25                  
  6 Seck, Fatu                   Penn Wood             30-06.00                  
  7 Raimo, Nicole                Strath Haven          30-01.50                  
  8 Akande, Esther               Upper Darby           29-04.00                  
  9 Evangelist, Laura            Card O'Hara           28-02.00                  
 10 Peter, Adrienna              Strath Haven          26-09.75                  
 11 Russell, Rayanna             Bonner/Prendie        26-05.00                  
 -- Fralin, Gazmine              Upper Darby               FOUL                  
 -- Oropollo, Hannah             Bonner/Prendie            FOUL                  
 
Event 15  Girls Long Jump
================================================================================
        Meet: ! 18-01.50  2011        Medeline Eustache, Upper Darby           
                17-03.00  SGS PTFCA State Guide
    Name                    Year School                  Finals                 
================================================================================
  1 Kwaidah, Haweh               Sun Valley            15-00.50                  
  2 Dumont, Olivia               Strath Haven          14-11.50                  
  3 Bonfini, Rachel              Card O'Hara           14-06.75                  
  4 Higgins, Tara                Penncrest             14-06.50                  
  5 Goodison, Camille            Upper Darby           14-00.75                  
  6 Barnes, Siani                Upper Darby           13-11.00                  
  7 Moyer, Erin                  Strath Haven          13-08.00                  
  8 Riegler, Brit                Haverford             13-04.75                  
  9 Tease, Maura                 Garnet Valley         13-03.50                  
 10 Nembhard, Jada               Arch Carroll          13-02.75                  
 11 Lebourgeois, Lucie           Penncrest             12-05.25                  
 12 Samooy, Lowe                 Penn Wood             12-03.00                  
 13 O'Brien, Liz                 Garnet Valley         11-06.75                  
 14 Toodles, Shaniyh             Penn Wood             11-03.50                  
 -- Louis, Victoria              Arch Carroll              FOUL                  
 -- Medici, Ava                  Card O'Hara               FOUL                  
 -- Garino, Sophia               Episcopal Acad             DNF