Delaware County Girls' 2017-2018 Honor Roll
Indoor Track & Field 17-Feb-2018
60m Dash Mark 60m Hurdles Mark
Record - Rayianna Johnson, Chester, 7.45 Record - Dawn Burrell, Penn Wood, 8.5c
Jerenita Sokan- Upper Darby 7.90 Dana Hubbell- Strath Haven 9.55
Tatiyana Laylor- Penn Wood 8.11 Alessandra Ciampi- Notre Dame 9.80
Brianna Foster- Ridley 8.12 Fanta Konde- Penn Wood 9.85
Meghan Arters- Garnet Valley 8.18 Meghan Lynch- Ridley 9.90
Kamani Johns- Chester 8.19 Tess Bailey- Strath Haven 10.16
200m 300m
Record - Rayianna Johnson, Chester, 24.04B Record - Brittany Wallace, Penn Wood, 39.08B
Mayowa Songonuga- Strath Haven 25.98 Elicia Moore- Penn Wood 42.09B
Kamani Johns- Chester 26.01 Shaniyh Toodles- Penn Wood 42.83B
Jiya Clayton- Chester 26.17 Kamani Johns- Chester 43.07
Elicia Moore- Penn Wood 26.32 Jillian Rotman- Episcopal 43.81B
Tara Higgins- Penncrest 26.47B Jesikah Boykin- O'Hara 44.04
400m 600m
Record - Agnes Mansaray, Penn Wood, 55.19B Record - Terri Turner, Penn Wood, 1:31.95B
Kamani Johns- Chester 58.65B Christine Mancini- O'Hara 1:37.40
Elicia Moore- Penn Wood 58.89B Kyra Carroll- Penn Wood 1:39.42
Taniyah Lawler- Chester 59.45B Jillian Rotman- Episcopal 1:42.01B
Tara Higgins- Penncrest 59.48B Elicia Moore- Penn Wood 1:43.48
Keara Seasholtz- Radnor 59.77B Catharine Mooney- Garnet Valley 1:46.07
800m 1000m
Record - Terri Turner, Penn Wood, 2:08.58B Record - Renee Harbaugh, Prendergast, 2:49.88
Grace Forbes- Strath Haven 2:15.08B Grace Forbes- Strath Haven 2:53.60
Christine Mancini- O'Hara 2:16.46B Kyra Carroll- Penn Wood 3:06.85B
Kyra Carroll- Penn Wood 2:19.30 Sanaiya Watts- Agnes Irwin 3:15.19
Jessica Schneider- Notre Dame 2:20.09 Julia Benner- Strath Haven 3:18.79
Maggie Forbes- Strath Haven 2:20.69B Denize Cisco- Upper Darby 3:29.46
Mile 3000m
Record - Maria Seykora, Notre Dame, 4:52.44B Record - Sheila Klick, Prendergast, 10:05.2
Grace Forbes- Strath Haven 5:01.84 Elizabeth Mancini- O'Hara 10:21.75
Jessica Schneider- Notre Dame 5:05.83 Taylor Barkdoll- Strath Haven 10:35.95
Elizabeth Mancini- O'Hara 5:06.96B Jenna Rastatter- MBAP 11:11.47
Christine Mancini- O'Hara 5:16.49 Eleanor Mancini- O'Hara 11:14.84
Abigail Idiculla- Radnor 5:24.68B Julia Benner- Strath Haven 11:16.67
Long Jump Triple  Jump
Record - Dawn Burrell, Penn Wood, 20'2" Record - Dawn Burrell, Penn Wood, 39'1.25" 
Tara Higgins- Penncrest 17-7 Meghan Lynch- Ridley 36-10
Olivia Dumont- Strath Haven 16-0 Siani Barnes- Upper Darby 34-10.5
Rachel Bonfini- O'Hara 15-10 Brit Riegler- Haverford 34-3
Micah Cross- Jones- Upper Darby 15-9.25 Fanta Konde- Penn Wood 33-7
Meghan Lynch- Ridley 15-9 Hannah Oropollo- MBAP 33-0.75
High Jump Shot Put
Record - Caitlin Redding, Penncrest, 5'8" Record - Karen Shump, Penncrest, 50'7.5"
Isabella Ha- Garnet Valley 5-1 Cecilia Katcavage- Haverford 37-2
Tara Higgins- Penncrest 5-0 Symphonie Blalock- Springfield 36-4.25
Grace Zamrowski- Garnet Valley 5-0 Jordan Brown- Strath Haven 35-6.5
Olivia Boyce- Haverford 5-0 Hannah Bierling- MBAP 34-7
Dana Hubbell- Strath Haven 5-0 Kayla Thorpe- Upper Darby 34-0.5
Gazmine Fralin- Upper Darby 5-0
Pole Vault 4 x 200m
Record - Tori Kennedy, Penncrest, 10'9" Record -  Holmes, Wright, Wilson, Williams
Alexandra Hehn- Strath Haven 9-0 Penn Wood -  1:41.59B
Hannah Oropollo- MBAP 9-0 Penn Wood 1:47.22
Mab Rongione- Radnor 8-0 Upper Darby 1:47.38B
Strath Haven 1:47.98B
Chester 1:48.44B
Garnet Valley 1:50.34
4 x 400m 4 x 800m
Record - Moore, Carroll, Pitt, Turner Record - A. Wilson, V. Wilson, Grossman, Balmer
Penn Wood- 3:49.25B Strath Haven - 9:08.57B
Penn Wood 3:58.59B Strath Haven 9:11.19B
Chester 3:59.38B Penn Wood 9:43.02
Strath Haven 4:09.92 Chester 9:57.10
Upper Darby 4:13.27B Penncrest 10:16.93
Penncrest 4:16.08B MBAP 10:32.85
DMR
Record - Nappi, Abate, Powers, Seykora c - converted time +0.24 sec
 Notre Dame - 11:48.30B B - banked track
Strath Haven 12:20.35 d - 55m dash added +0.6 sec
Episcopal 12:51.73 h - 55m hurdles added +0.7 sec
O'Hara 13:06.21
Radnor 13:10.45B
MBAP 13:30.74